Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-07, 16:00 Autor: Mariusz Majeran

Powstaje film o Andrzeju Hamadzie [ZDJĘCIA]

Andrzej Hamada na planie filmowym [fot. Mariusz Majeran]
Andrzej Hamada na planie filmowym [fot. Mariusz Majeran]
Andrzej Hamada na planie filmowym [fot. Mariusz Majeran]
Andrzej Hamada na planie filmowym [fot. Mariusz Majeran]
Kończą się zdjęcia do filmu poświęconego nestorowi architektów polskich i miłośnikowi Opola - Andrzejowi Hamadzie. Producentem filmu jest Opolska Fundacja Filmowa.
- To już nasz siedemnasty film, ale ten będzie szczególny - podkreśla prezes fundacji Wiesław Duda. - Myślę, że pan Andrzej zasłużył na stworzenie takiej filmowej biografii jego. Bo warto udokumentować jego życie. Warto udokumentować jego działalność. Przede wszystkim przebogatą i wspaniałą historię z jaką on mierzył się w swoim życiu.

Pomysłodawcą filmu jest nasz redakcyjny kolega Maciej Marciński, który przygotował dokumentację i nadzoruje realizację filmu.

- Od przeszło trzech lat towarzyszymy panu Andrzejowi Hamadzie z kamerą. Staramy się spojrzeć na niego z wielu perspektyw, choć nie jest to łatwe, ponieważ pan Hamada swoim barwnym życiorysem mógłby obdarować trzy osoby. Pan Hamada to bardzo barwna postać. I myślę, że duża część jego życiorysu nie jest powszechnie znana. Myślę, że ten film będzie po prostu ciekawą historią o bardzo ciekawym człowieku - mówi Marciński.

Zapytany przez reportera Radia Opole "jakiego Andrzeja Hamadę zobaczymy w filmie? bohater obrazu odpowiada:

- Będzie naturalny. Taki jaki jest. Bo ja nie lubię udawać. Ja bardzo ładnie mówię, szczerze i uczciwie. Staram się mówić prawdę.

Ujęcia do filmu były kręcone w Opolu i okolicy, na Śląsku i Krakowie. Twórcy przewidują, że film będzie trwał godzinę. Premiera filmu przewidziana jest na 19 listopada w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.
Wiesław Duda
Maciej Marciński
Andrzej Hamada

Kultura i rozrywka

2021-10-27, godz. 17:00 Wołczyńska tężnia solankowa ma szansę zostać sceną dla filharmoników i aktorów. "Marszałek Buła obiecał ws… Czy wołczyńska tężnia solankowa będzie miejscem organizacji koncertów muzyki poważnej i spektakli? Wiele na to wskazuje. » więcej 2021-10-27, godz. 13:58 W ramach Dni Kultury na Śląsku Niemieckim wystawa o hajmacie Centralne Muzeum Jeńców Wojennych otwiera w swojej siedzibie w Opolu wystawę czasową zatytułowana 'Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i latach powojennych'. » więcej 2021-10-26, godz. 23:15 Literaci "rozmawiali" z Januszem Ireneuszem Wójcikiem podczas wieczoru wspomnień [ZDJĘCIA] Wieczór wspomnień twórczości i sylwetki Janusza Ireneusza Wójcika w rocznicę jego śmierci przerodził się w swoistą rozmowę ze zmarłym poetą. Taką… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 O biskupach polskich w czasach PRL - to temat kolejnego spotkania opolskiego "Przystanku Historia". Wykład wygłosi prof… Z wizytą do Opola przyjedzie w piątek (29.10) historyk prof. Jan Żaryn, który zajmuje się szczególnie badaniem historii Kościoła katolickiego w Polsce… » więcej 2021-10-26, godz. 11:30 Filmy o czarownicach i przyjaźni polsko-węgierskiej w kinie Studio MDK w Opolu Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowała opolską premierę swoich najnowszych filmów. W sali kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu zobaczymy dwa… » więcej 2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »