Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-24, 15:25 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu

Pałac Rozkochów [fot. Pałac Rozkochów / FB]
Pałac Rozkochów [fot. Pałac Rozkochów / FB]
Pałac Rozkochów [fot. Pałac Rozkochów / FB]
Pałac Rozkochów [fot. Pałac Rozkochów / FB]
Recital kameralny na roboczo [fot. plakat wydarzenia]
Recital kameralny na roboczo [fot. plakat wydarzenia]
"Recital kameralny na roboczo" na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną. Pochodząca z Opola gitarzystka klasyczna Paulina Garlińska, a także znany mieszkańcom Opolszczyzny bas-baryton Oskar Koziołek Goetz zaprezentują pieśni Franza Schuberta i Dmitrija Szostakowicza. Nie będzie to jednak klasyczna forma recitalu, lecz połączenie recitalu z otwartą próbą, podczas której słuchacze będą mogli nie tylko obserwować proces twórczy, ale również zadawać pytania artystom. Jak zaznacza pochodzący z okolic Głogówka śpiewak, nie tylko sama forma prezentacji jest niecodzienna, lecz także miejsce, w którym odbędzie się "Recital kameralny na roboczo".
- Tak przekornie jest to specjalnie nazwane - wyjaśnia Oskar Koziołek Goetz. - Odbędzie się on w pałacu w Rozkochowie. Rozkochów to jest taka miejscowość między Głogówkiem a Walcami. Niedawno wrócił "do życia" pałac, który tam się znajduje, przepiękny, we francuskim stylu. Właścicielem niedawno stał się pan Grzegorz Wnęk, który docelowo to miejsce chce tak zmienić, żeby to było miejsce kultury, wydarzeń. Przez wiele lat nie miało to gospodarza, a teraz co weekend to miejsce jest otwarte dla ludzi. Można tam po prostu sobie przyjść, wejść do pałacu, wejść do parku, goście są częstowani kawą, herbatą, ciastem, a muzyką, w takim klasycznym wydaniu, to będą poczęstowani właśnie w naszym wydaniu i to odbędzie się po raz pierwszy.

Jak wyjaśniali artyści w cyklu "Klasyczne opolskie", będącego częścią środowej audycji "Dobry moment", na co dzień dzieli ich ponad 300 km, niekiedy więcej, co znacznie utrudnia spotkanie się na próbach. Dlatego postanowili wykorzystać letnią aurę i warunki panujące w Pałacu Rozkochów, by jednocześnie móc się spotkać i poćwiczyć, ale też pokazać publiczności swoją działalność i dać szansę odbiorcom na pokazanie sztuki muzycznej z dystansem, w niecodziennej formie.

Teren pałacu będzie udostępniony dla gości w niedzielę (25.07) w godzinach 14:00 do 19:00, natomiast "Recital kameralny na roboczo", zaplanowano na godzinę 16:00. Wstęp jest bezpłatny. A więcej na temat tego wydarzenia można posłuchać w rozmowie z artystami, dostępnej w zakładce audycji "Dobry moment".
Oskar Koziołek Goetz (fragment audycji "Dobry moment" z 21.07)

Kultura i rozrywka

2021-09-27, godz. 11:20 Przed nami 30. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. Zaplanowano około 50 wydarzeń Przed nami 30. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. W programie 11 spektakli konkursowych, debata, spotkania autorskie i wystawy, w sumie blisko 50… » więcej 2021-09-27, godz. 05:45 45. OKT: za najlepsze przedstawienie uznano "Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu" Teatru Osterwy w Lublinie 'Nad Niemnem. Obrazy z czasów pozytywizmu' w reż. Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru Osterwy w Lublinie zdobyło główną nagrodę im. Wojciecha Bogusławskiego… » więcej 2021-09-25, godz. 18:08 Już niebawem ruszy 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 'Miłość' to hasło przewodnie tegorocznego 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pochodzący ze Strzelec Opolskich aktor Arkadiusz Jakubik otrzyma Honorową… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 45.OKT: "Matka" w reż. Radka Stępnia na scenie Modelatornia Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa'. Wśród spektakli biorących udział w konkursie jest 'Matka' Witkacego w reż. Radka Stępnia z Teatru… » więcej 2021-09-25, godz. 13:45 Finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena z aplauzem publiczności otwiera przygotowania do jubileus… Publiczność 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku nie zawiodła i żywiołowo zareagowała na występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii… » więcej 2021-09-24, godz. 21:00 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »