Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-19, 17:20 Autor: Katarzyna Zawadzka

Aneta Barglik Gallery. Nowa przestrzeń sztuki w Opolu

Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Aneta Barglik otworzyła nowe miejsce na artystycznej mapie Opola. To autorska galeria sztuki zlokalizowana w centrum miasta, gdzie artystka prezentuje swoje prace - głównie malarstwo abstrakcyjne wykonane techniką olejną.
Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Opole, otworzona właśnie galeria ma być miejscem, któremu będzie przyświecał cel stworzenia społeczności twórczych ludzi. - Będę tutaj zapraszała dzieci. Planuję warsztaty arteterapii dla najmłodszych. Pojawi się także rękodzieło. Chcę, aby to miejsce zrzeszało rzemieślników, którzy siedzą w domach i nie mają możliwości albo tego swojego punktu, w którym mogą się pokazać - dodaje.

Podczas otwarcia galerii sztuki Anety Barglik wystąpił Chór Politechniki Opolskiej. Na klawiszach zagrał też Jakub Kirstein.

O wrażenia płynące z kontaktu ze sztuką zapytaliśmy gości galerii.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest tutaj kilka obrazów, które od razu zabrałabym do domu. Przepiękne wnętrza, super atmosfera. Myślę, że będzie to jedno z fajniejszych miejsc do odwiedzenia w mieście - mówi Dorota.

- Wyobraźnia działa rzeczywiście, bo w obrazach Anety każdy może znaleźć to, co ma w sobie, w duszy, w głowie - podkreśla Mariusz.

- Ja generalnie uwielbiam twórczość Anety Barglik. Mam przyjemność mieć jej obrazy w domu i naprawdę bardzo dużo wnoszą ciepła i koloru do życia - zaznacza Olga.

Aneta Barglik Gallery mieści się przy ul. Koraszewskiego 23 w Opolu.
Alicja Barglik
Goście otwarcia Aneta Barglik Gallery

Kultura i rozrywka

2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »