Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-19, 17:20 Autor: Katarzyna Zawadzka

Aneta Barglik Gallery. Nowa przestrzeń sztuki w Opolu

Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Otwarcie Aneta Barglik Gallery [fot. Alicja Dubiel]
Aneta Barglik otworzyła nowe miejsce na artystycznej mapie Opola. To autorska galeria sztuki zlokalizowana w centrum miasta, gdzie artystka prezentuje swoje prace - głównie malarstwo abstrakcyjne wykonane techniką olejną.
Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Opole, otworzona właśnie galeria ma być miejscem, któremu będzie przyświecał cel stworzenia społeczności twórczych ludzi. - Będę tutaj zapraszała dzieci. Planuję warsztaty arteterapii dla najmłodszych. Pojawi się także rękodzieło. Chcę, aby to miejsce zrzeszało rzemieślników, którzy siedzą w domach i nie mają możliwości albo tego swojego punktu, w którym mogą się pokazać - dodaje.

Podczas otwarcia galerii sztuki Anety Barglik wystąpił Chór Politechniki Opolskiej. Na klawiszach zagrał też Jakub Kirstein.

O wrażenia płynące z kontaktu ze sztuką zapytaliśmy gości galerii.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest tutaj kilka obrazów, które od razu zabrałabym do domu. Przepiękne wnętrza, super atmosfera. Myślę, że będzie to jedno z fajniejszych miejsc do odwiedzenia w mieście - mówi Dorota.

- Wyobraźnia działa rzeczywiście, bo w obrazach Anety każdy może znaleźć to, co ma w sobie, w duszy, w głowie - podkreśla Mariusz.

- Ja generalnie uwielbiam twórczość Anety Barglik. Mam przyjemność mieć jej obrazy w domu i naprawdę bardzo dużo wnoszą ciepła i koloru do życia - zaznacza Olga.

Aneta Barglik Gallery mieści się przy ul. Koraszewskiego 23 w Opolu.
Alicja Barglik
Goście otwarcia Aneta Barglik Gallery

Kultura i rozrywka

2021-07-27, godz. 06:54 Pałac Rozkochów: odbudowa zabytku idzie w parze z budowaniem życia kulturalnego [ZDJĘCIA] Połączenie próby otwartej i mniej formalnego recitalu czyli 'Recital kameralny na roboczo' zaproponowali w miniony weekend (25.07) w Rozkochowie artyści pochodzący… » więcej 2021-07-26, godz. 13:28 Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła… » więcej 2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »