Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-16, 17:00 Autor: Mariusz Majeran

Film o powstaniach śląskich w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Stanisław Soyka [fot. Sławoj Dubiel - materiały prasowe Muzeum Polskiej Piosenki]
Stanisław Soyka [fot. Sławoj Dubiel - materiały prasowe Muzeum Polskiej Piosenki]
W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego powstał film dokumentalny zatytułowany "Powstania Śląskie. Muzyczne historie". W sali widowiskowej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będziemy mogli zobaczyć ten film razem z jego twórcami.
- Zapraszamy na to spotkanie - zachęca Kaja Marchel z muzeum. - Autorami filmu są Teresa Kudyba i Mirosław Basaj. Jest to film, który opowiada o powstaniach śląskich, ale z zupełnie innej perspektywy, aniżeli działo się to dotychczas. Ponieważ dzieje się to z perspektywy muzyków i poprzez muzykę. Więc zupełnie inna wrażliwość opowiadania o powstaniach śląskich. Zupełnie inne emocje.

- Spotkamy się z twórcami tego dokumentu, ale nie tylko z nimi - dodaje Marchel. - Gościem tego spotkania będzie Stanisław Soyka, który zagra dla nas kilka utworów. Pan Stanisław Soyka jest również jednym z bohaterów filmu.

A w filmie występują także Józef Skrzek, Joanna Bartel, Grzegorz Płonka, zespół Oberschlesien i Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom".

Spotkanie i recital w czwartek (17.06) o godzinie 18.00 Impreza jest biletowana.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Kaja Marchel cz. 1
Kaja Marchel cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »