Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-12, 07:52 Autor: Mariusz Majeran

Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA]

Dyplomy 2021 w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Dyplomy 2021 w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego w Opolu.
Ze względu na ograniczoną powierzchnię Galerii Aneks na wystawę wybrano 9 prac.

- Muszę przyznać, że od kilku lat dyplomy utrzymują wysoki poziom - podkreśla dyrektorka placówki Małgorzata Wojtanowska. - Podobnie wysoki poziom był rok temu i teraz. Bardzo prężnie rozwija się pracownia projektowania ubioru. To wychodzi w pracach. Bardzo ciekawe zresztą. Oczywiście tradycyjnie już sznycerka jest taka wysmakowana, co może dziwić, bo cały rok jakby bez narzędzi stolarskich też robione. Tylko konsultacje. Także dyplom, który miał ogromne trudności powstał i jest w bardzo dobrej formie.

- Różnorodność prac sprawia, że nie jest łatwo przygotować taka wystawę - dodaje Patrycja Kucik z galerii - To jest trudna dla mnie wystawa, żeby rzeczywiście każdy dyplom dobrze wyeksponować. Żeby każdy dyplom świetnie się prezentował. A zarazem, żeby wszystkie te dyplomy, w tym roku mamy dziewięć, tworzyły jedną całość.

Wystawę zatytułowaną "Moja odpowiedź... 5" można oglądać do 27 czerwca. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Małgorzata Wojtanowska
Patrycja Kucik

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »