Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-18, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Bogaty program tegorocznej Nocy Kultury w stolicy regionu. Przedsięwzięcie jest połączone z Dniami Opola

Konferencja prasowa w sprawie Dni Opola i Nocy Kultury 2021 [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa w sprawie Dni Opola i Nocy Kultury 2021 [fot. Witold Wośtak]
Wystawy, warsztaty, gry, koncerty, recitale i wiele innych. Taka będzie Noc Kultury 2021 w Opolu. Szereg wydarzeń zaplanowano na następny piątek (25.06).
Na oficjalnej stronie tej imprezy można znaleźć 27 propozycji w różnych częściach stolicy regionu. Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora świętuje właśnie 10-lecie. - O 21:45 warto być obok schodów przy kościele "na górce" podczas spektaklu "Sen nocy letniej" autorstwa Szekspira, ale to nie wszystko - mówi Natalia Ciępka, prezes Stowarzyszenia Mantikora.

- Od 18:00 zapraszamy do Zamku Górnego do strefy animacji oraz warsztatów. COVID-19 nadal czai się gdzieś za plecami, więc bardzo serdecznie zapraszam na naszą stronę internetową, na maila lub do mediów społecznościowych. Można pobrać wejściówki – tam będzie bardzo szczegółowy harmonogram z ofertą. Mamy bardzo wiele propozycji, bo strefa rekonstrukcji historycznych oferuje bogactwo różnych animacji manualnych, tanecznych i muzycznych.

Z kolei Roman Szczepanek, prezes Stowarzyszenia Kulturalne Opole zaprasza do klubokawiarnii społecznej OPO przy ulicy Krakowskiej. - Będzie gratka dla fanów serialu Twin Peaks, bo to miejsce na jedną noc stanie się serialowym "Bang Bang Barem" - dodaje.

- Będzie można skosztować serialowego ciasta z wiśniami, które stało się kultowe. To również okazja do posłuchania genialnej ścieżki dźwiękowej. Chętni nagrają się na dyktafon, tak jak robił to główny bohater Twin Peaks i zostawić swoje wrażenia z imprezy. Będzie można także sprawdzić swoją wiedzę na temat serialu w quizie „Kto zabił Laurę Palmer?”

Dodajmy, tegoroczna Noc Kultury jest połączona z Dniami Opola.
Natalia Ciępka
Roman Szczepanek

Kultura i rozrywka

2021-08-04, godz. 13:08 "Barok po opolsku" zagości w różnych częściach Śląska: Silver Brass i Maciej Lamm ruszają w trasę koncertową 'Barok po opolsku' to nazwa wspólnej trasy koncertowej zespołu Silver Brass oraz opolskiego organisty Macieja Lamma, która dziś (04.08) zostanie zainaugurowana… » więcej 2021-08-04, godz. 11:30 Konkurs na projekt teatralny Modelatornia vol. 4 rozstrzygnięty Podczas rezydencji artystycznych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu trzy grupy tworzyły zręby spektakli, które zostały później zaprezentowane jury… » więcej 2021-08-04, godz. 09:00 Przypominają o potyczkach powstańczych dzięki projektowi i dotacji. Sto lat temu działo się wiele w Kostowie obok… 'Chwała powstańcom śląskim' to tytuł projektu realizowanego w Kostowie i okolicy (gmina Byczyna). 23 maja 1921 doszło tam do potyczki, więc sto lat po zrywie… » więcej 2021-08-03, godz. 18:00 Rzeźba Pegaza stanie przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji… Opolski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji posadowienia i iluminacji pomnika Pegaza. Skrzydlaty koń ma wrócić do przestrzeni Opola i stanąć… » więcej 2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały się w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Nieznane szlaki, nietuzinkowe miejsca czy obiekty. OROT zachęca do udziału w konkursie na najlepszy produkt turystyc… Do poprzedniej edycji wpłynęło 30 zgłoszeń, jak będzie tym razem? Ruszył nabór wniosków do konkursu na najlepszy produkt turystyczny. To już jego 12… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »