Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-09, 11:36 Autor: Grzegorz Frankowski

Kalendarz imprez plenerowych w Głubczycach zależy od rozwoju pandemii. "Umów nie zawieramy, natomiast rozeznanie już prowadzimy"

Jest szansa na imprezy plenerowe w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Jest szansa na imprezy plenerowe w Głubczycach - [fot: gmina Głubczyce]
Władze Głubczyc deklarują, że jeżeli tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, zorganizują w tym roku dni miasta. Wstępny termin został ustalony na koniec sierpnia.
- Mieszkańcy są zmęczeni tą całą sytuacją i należy im się chwila odpoczynku i radości spotkania na wolnym powietrzu – mówi Adama Krupa, burmistrz Głubczyc.

- Zawsze organizowaliśmy w czerwcu, ale już rozmawiałem z odpowiednimi ludźmi i chcielibyśmy to zrobić bardziej pod koniec wakacji, myślę, że w miesiącu sierpniu. Oczywiście są pewne obawy, przede wszystkim związane z tą epidemią, ale też, jeżeli sytuacja się poprawi, no to wszyscy ruszą do organizowania tych imprez i może być problem z wykonawcami, ale myślę, że sobie z tym poradzimy.

Miasto w miesiącach letnich planuje zorganizować kilka imprez plenerowych. W budżecie została przygotowana odpowiednia kwota na ten cel. Jeżeli chodzi o dni miasta, to już teraz gmina prowadzi rozeznanie wśród artystów, którzy ewentualnie mogliby wystąpić w Głubczycach.

- Na podpisanie umów, nawet przedwstępnych jest jednak za wcześnie – dodaje Adam Krupa. - Zawieranie umowy z klauzulą, że w przypadku, kiedy warunki zewnętrzne nie pozwolą to impreza się nie odbędzie. Potem też często kończy się to w sądzie z jakimiś pretensjami odszkodowawczymi, więc my umów nie zawieramy. Natomiast rozeznanie już prowadzimy.

Jak dodaje burmistrz Adam Krupa organizacja dni miasta powinna zamknąć się w kwocie 100 tys. złotych i na wydatkowanie takiej kwoty gmina będzie mogła sobie pozwolić.
Adam Krupa
Adam Krupa

Kultura i rozrywka

2021-05-17, godz. 16:11 Viola organista zabrzmiała na "Muzycznym Święcie Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Unikatowy instrument viola organista zabrzmiał w niedzielę (16.05) podczas drugiego koncertu 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa… » więcej 2021-05-17, godz. 12:35 Jacek Hugo-Bader opowie o swoich przeżyciach w Rosji Reportażysta Jacek Hugo-Bader w ramach cyklu 'Zaczytane Opolskie' spotka się dziś (17.04) z czytelnikami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2021-05-16, godz. 22:33 Widowisko upamiętniające 100. rocznicę III Powstania Śląskiego. Za nami koncert "Moja ziemio wyśniona" w opolskim… Grupa SBB, Stanisław Soyka, Abradab oraz Renata Przemyk - to tylko część artystów, jaka w niedzielę (16.05) wieczorem wystąpiła na deskach opolskiego amfiteatru… » więcej 2021-05-16, godz. 17:00 Najstarszy festiwal podróżniczy w regionie już niebawem w Głogówku Wielkimi krokami zbliża się XIV Spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku. Dzięki luzowaniu obostrzeń pandemicznych za dwa tygodnie (28 i 29.05) podróżnicy… » więcej 2021-05-16, godz. 16:30 Napisz wiersz lub opowiadanie o rodzicach i wygraj atrakcyjne nagrody Z okazji zbliżającego się święta mamy i taty, gmina Strzeleczki chce namówić najmłodszych do przygotowania niezwykłych upominków dla rodziców, a przy… » więcej 2021-05-16, godz. 14:00 Moszna: przed nami drugi festiwalowy dzień i zmiany wymuszone warunkami pogodowymi Sławomir Zubrzycki i zbudowana przez niego, w oparciu o projekty Leonarda da Viciego, viola organista będą bohaterami drugiego festiwalowego dnia na zainaugurowanym… » więcej 2021-05-16, godz. 09:44 Muzyczne wspomnienie III Powstania Śląskiego. W opolskim amfiteatrze dziś wieczorem wyjątkowy koncert W opolskim amfiteatrze odbędzie się dziś (16.05) koncertu z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona' to widowisko łączące… » więcej 2021-05-16, godz. 09:12 Muzyka zakwitła w Mosznej, na przekór kapryśnej pogodzie [ZDJĘCIA, FILM] 37. Festiwal 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej został zainaugurowany, choć nie obyło się bez dynamicznych zwrotów… » więcej 2021-05-15, godz. 20:51 Noc Muzeów w Opolu. "Mimo wszystko" można sobie pozwiedzać! 'Mimo wszystko' pod takim hasłem trwa w Opolu 13. Noc Muzeów. Większość wydarzeń odbywa się w internecie, ale niektóre placówki są otwarte dla zwied… » więcej 2021-05-15, godz. 18:25 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »