Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-03, 12:39 Autor: Grzegorz Frankowski

Powiat głubczycki przygotowuje jubileuszowy festiwal kultury. Z powodu pandemii impreza została przeniesiona do internetu

W tym roku w Głubczycach odbędzie się już 20. Festiwal Kultury Powiatowej - [fot: Grzegorz Frankowski]
W tym roku w Głubczycach odbędzie się już 20. Festiwal Kultury Powiatowej - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Głubczycach rozpoczęły się przygotowania do jubileuszowego 20. Festiwalu Kultury Powiatowej. Ze względu na obostrzenia pandemiczne tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w formie internetowej, poprzez prezentację video.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą tego festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Głubczycach. Zgodnie z intencją władz, co roku festiwal gości w innej gminie. W tym jest to gmina Głubczyce, a za realizację wydarzenia będzie odpowiadać Miejski Ośrodek Kultury.

- Festiwal skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu. Każdy, kto czuje się na siłach, ma w sobie twórczą wenę, może wziąć w nim udział – mówi Zbigniew Ziółko, dyrektor głubczyckiego MOK-u.

- Stawiamy tutaj raczej na kategorie indywidualne. Każdy, kto ma możliwości, ma umiejętności, mógł po prostu zrealizować swój materiał, czy swoją propozycję na festiwal w zaciszu domowym, czy plenerze i nam to przysłać. Będziemy praktycznie zbierali do połowy czerwca te wszystkie propozycje w poszczególnych kategoriach.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim, literackim, piosenki polskiej i angielskiej, konkursie fotograficznym, plastycznym czy teatrze jednego aktora.

- Na październik planowany jest koncert finałowy festiwalu, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna - mówi dyrektor Ziółko.

- Czy to się uda, nie wiem. Będziemy na pewno proponowali, żeby wykonawcy przyjechali do nas ci, którzy w poszczególnych kategoriach wygrają, żeby u nas w bezpiecznych warunkach sanitarnych nagrali to. My potem z tego z montujemy, taki koncert finałowy i puścimy to na wszelkie możliwe źródła internetowe, gdzie się po prostu da.

Dodajmy, że w połowie marca ma być gotowy regulamin festiwalu oraz karty zgłoszeń dla uczestników.
Zbigniew Ziółko
Zbigniew Ziółko

Kultura i rozrywka

2021-04-17, godz. 19:00 "Zachodni wiatr" w Galerii Aneks. Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej 'Zachodni wiatr' to instalacja Pauliny Ptaszyńskiej, którą można oglądać w Galerii Aneks przy placu Teatralnym w Opolu. Artystka jest wykładowczynią Wydziału… » więcej 2021-04-17, godz. 15:57 Wystartował pierwszy numer Literackiego Kwartalnika Fantastycznego „O!Fka!” To bezpłatna i łatwo dostępna propozycja czytelnicza od członków Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Nazwa kwartalnika nawiązuje do naszego regionu, a dokładnie… » więcej 2021-04-17, godz. 07:30 Portrety z pasją - poznaj twórców z gminy Kolonowskie nie wychodząc z domu Twórców i artystów mieszkających w gminie Kolonowskie oraz ich dzieła można poznać bez wychodzenia z domu. Cykl „Portrety z pasją” to filmy przedstawiające… » więcej 2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Opole ponownie "zagra" w serialu! Tym razem czas na ekranizację powieści Remigiusza Mroza - Finalizujemy umowę ze stacją TVN dotyczącą produkcji 'Behawiorysty' na podstawie powieści Remigiusz Mróz. Serial będzie można oglądać na platformie… » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Okolicznościowe monety upamiętniające trzecie powstanie śląskie Narodowy Bank Polski upamiętnił 100. rocznicę trzeciego powstania śląskiego. Z tej okazji bank centralny wyemitował złotą monetę o nominale 200 złotych… » więcej 2021-04-15, godz. 09:00 Odrestaurowano dwie kaplice boczne w Katedrze Opolskiej W Katedrze Opolskiej zakończyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem renowacje przeszły dwie kaplice boczne, a dokładniej kaplica św. Jadwigi oraz… » więcej 2021-04-14, godz. 15:10 W lesie koło Pokrzywnicy znaleźli toporek z brązu, ma ok. 3 tysięcy lat [ZDJĘCIA] Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat historii i leśniczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt” prowadził wczoraj (13.04) poszukiwania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »