Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-19, 15:21 Autor: Grzegorz Frankowski

Głubczycki MOK stara się jak może realizować swoje zadania w "covidowej" rzeczywistości

Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce - [fot: Grzegorz Frankowski]
Miejski Ośrodek Kultury Głubczyce - [fot: Grzegorz Frankowski]
Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach, mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią, stara się w miarę możliwości utrzymać pewne formy działalności.
W siedzibie MOK-u odbywają się tylko zajęcia indywidualne z poszczególnymi wykonawcami albo tak jak w przypadku zespołów wokalnych i muzycznych w bardzo małych grupach, dwu, trzyosobowych w dużych pomieszczeniach. Na podobnych zasadach działa także sekcja teatralna i modelarnia. Natomiast zajęcia w większych grupach odbywają się wyłącznie zdalnie.

- Jest to trudny czas. Chcielibyśmy, by pewne rzeczy nie zaginęły, bo naprawdę trudno przewidzieć, ile to jeszcze potrwa – mówi Zbigniew Ziółko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach.

- Chodząc po Głubczycach spotykam bardzo często nasze chórzystki już z tych kręgów emeryckich. No i one mówią: "Zapomnieliście o nas, panie dyrektorze". W tym momencie zdradzę pewną tajemnicę. Żeby wiedziały nasze panie seniorki, że pamiętamy o nich. Szykujemy dla nich świąteczną niespodziankę. Myślimy o tym, kiedy będziemy mogli się już tutaj z nimi spotkać, bo to są naprawdę bardzo sympatyczne grupy, które po prostu cieszą się, że są w domu kultury. Cieszą się, że śpiewają, cieszą się, że ktoś się nimi zajmie i o nich myśli.

Dodajmy, że poprzez media społecznościowe realizowane są nagrania solistów, zespołów wokalnych i chórów działających w głubczyckim domu kultury
Zbigniew Ziółko

Kultura i rozrywka

2020-11-30, godz. 18:29 TSKN na Śląsku Opolskim wydało świąteczne teledyski na czas adwentu. "Chcemy upowszechniać niemieckie kolędy" Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim przygotowało na czas adwentu świąteczne teledyski. W ten sposób TSKN chce promować płytę… » więcej 2020-11-30, godz. 17:30 Kolejna odsłona 18. Opolskiej Jesieni Literackiej. Dziś gościem będzie Bartosz Suwiński Bartosz Suwiński będzie kolejnym gościem 18. Opolskiej Jesieni Literackiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Poeta, krytyk literacki… » więcej 2020-11-30, godz. 15:13 Michał Rusinek o obcojęzycznych wpływach na polszczyznę. WBP w Opolu zaprasza na spotkanie online 'Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożytecznych' to tytuł książki autorstwa Michała Rusinka, który będzie dziś gościem (30.11) Wojewódzkiej Biblioteki… » więcej 2020-11-30, godz. 12:57 Muzeum Polskiej Piosenki w plebiscycie atrakcji turystycznych Polskie Radio tworzy listę 100 najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce. Jeszcze tylko dziś można głosować na stronie internetowej radia. Wśród obiektów… » więcej 2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »