Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-21, 11:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Głubczyce są już gotowe na organizację dni miasta. Impreza odbędzie się pod koniec sierpnia

Za miesiąc odbędą się dni miasta Głubczyc - [fot: głubczyce.pl]
Za miesiąc odbędą się dni miasta Głubczyc - [fot: głubczyce.pl]
Koncerty zespołów i solistów reprezentujących różne style muzyczne, kabaret, wesołe miasteczko i konkursy - to atrakcje, które czekają na mieszkańców Głubczyc podczas tegorocznych dni miasta.
- Wszystkich wykonawców mamy już potwierdzonych. Po względem organizacyjno-logistycznym również jesteśmy gotowi do tego przedsięwzięcia – informuje Zbigniew Ziółko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach.

- Przez te dni dla każdego coś miłego, bo będzie szerokie spectrum muzyki. Od takiej zupełnie luźnej, poprzez różne rodzaje muzyki, bo wiadomo będzie i Goya, i Leszcze, czy kabaret w wykonaniu Marcina Dańca. Myślę, że dla każdego coś miłego.

Na sierpniowych dniach miasta wystąpią wszyscy wykonawcy, którzy mieli pojawić się w Głubczycach na zeszłorocznej imprezie odwołanej z powodu pandemii.

- Dzięki temu udało nam się utrzymać ceny z zeszłego roku – dodaje Zbigniew Ziółko. - Ceny samych wykonawców, całego programu artystycznego to jest 150 tys. zł. Wszystkie kwestie związane z logistyką imprezy mamy w ramach projektu polsko-czeskiego. To jest około sześćdziesięciu kilku tys. zł, to mamy refundowane przez Unię Europejską w ramach polsko-czeskiego projektu.

Tegoroczne dni miasta Głubczyc zaplanowane zostały od 20 do 22 sierpnia.
Zbigniew Ziółko
Zbigniew Ziółko

Kultura i rozrywka

2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »