Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-20, 09:45 Autor: Mariusz Chałupnik

"Ten obiekt jest jak nowy". Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim przeszedł gruntowną modernizacje

Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Zmodernizowany GOK w Dobrzeniu Wielkim [fot. archiwum gminy]
Przebudowany środek i pełna termomodernizacja. Kończy się remont Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Inwestycja, która rozpoczęła się w 2018 roku, była podzielona na trzy etapy.
- Ten ośrodek powstał w latach 70. i wymagał już gruntownych prac - mówi Piotr Jonek, zastępca wójta Dobrzenia Wielkiego. – Teraz to jest zupełnie nowy ośrodek. Główne zadanie jakie w nim realizowaliśmy, to była termomodernizacja. Budynek został ocieplony. Na dachu została zamontowana fotowoltaika. W środku natomiast wymieniona została stolarka drzwiowa, okienna czy też wszystkie instalacje. Zmodernizowane zostało również oświetlenie.

Jak zapewnia Piotr Jonek, inwestycja została tak przemyślana, aby ośrodek był przystosowany do jak najszerszej grupy odbiorców.

- W porozumieniu z dyrekcją GOK-u oraz projektantami, którzy mają doświadczenie przy tego typu inwestycjach, udało się sprawić, że budynek jest funkcjonalny – przekonuje Jonek. – Dostosowany został do grup, które mają w nim zajęcia. To między innymi grupy taneczne czy też cyrkowe. Gama zajęć, które proponuje nasz ośrodek jest bardzo szeroka.

Kompleksowy remont Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim kosztował ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 2 milionów z złotych z Regionalnego programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na jutro (21.12).
Piotr Jonek
Piotr Jonek

Kultura i rozrywka

2021-03-04, godz. 19:30 Opole przygotowało plan obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego Opole włącza się w obchody 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Między marcem a listopadem w stolicy regionu odbędzie się 30 wydarzeń, które… » więcej 2021-03-04, godz. 16:26 Artyści z fundacji DOM nagrodzeni w konkursie plastycznym "Tajemnice mojej wyobraźni" Tajemnice swojej wyobraźni przedstawili za pomocą obrazu, rzeźby czy pracy z tkaniną. Opolski oddział PFRON podsumował konkurs plastyczny skierowany do osób… » więcej 2021-03-04, godz. 13:07 Nysa: przed nami wernisaż fotograficzny Tadeusza Parceja z udziałem autora 'Na każdy dzień' - to tytuł wystawy czasowej, którą od soboty będzie można podziwiać w Muzeum Powiatowym w Nysie. Ekspozycję tworzyć będą prace opolskiego… » więcej 2021-03-03, godz. 21:00 Opole: budynek MBP przy Minorytów obchodzi dziesięciolecie [ZDJĘCIA] Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła z okaji 10-lecia oddania do użytku jej głównej siedziby przy ulicy Minorytów 4 zorganizować plenerową wystawę… » więcej 2021-03-03, godz. 20:00 Poznaj nyską twierdzę i weź udział w konkursie Poznaj nyską twierdzę od podszewki, a później sprawdź swoją wiedzę. Nyski Dom Kultury ogłosił konkurs. Zadaniem mieszkańców Opolszczyzny jest udzielenie… » więcej 2021-03-03, godz. 17:30 Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprezentowało aplikację mobilną, która umożliwia wirtualne zwiedzanie Od dziś (03.03) Centralne Muzeum Jeńców Wojennych i Miejsce Pamięci w Łambinowicach można zwiedzać przy pomocy aplikacji mobilnej na smartfony. Aplikacja… » więcej 2021-03-03, godz. 12:39 Powiat głubczycki przygotowuje jubileuszowy festiwal kultury. Z powodu pandemii impreza została przeniesiona do inte… W Głubczycach rozpoczęły się przygotowania do jubileuszowego 20. Festiwalu Kultury Powiatowej. Ze względu na obostrzenia pandemiczne tegoroczna edycja festiwalu… » więcej 2021-03-02, godz. 16:30 Powstaje film o opolskich i czeskich czarownicach. To również opowieść o współczesnych pomówieniach Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowuje kolejny film dokumentalny traktujący o wspólnej historii Polski i Czech. » więcej 2021-03-02, godz. 15:00 Rusza Tydzień Języka Francuskiego w Opolu Po raz kolejny Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu przygotowała w marcu Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankofońskich. Tym razem wszystkie wydarzenia… » więcej 2021-03-02, godz. 13:00 "Spacerownik - powiat opolski". Kolejna publikacja TSKN prezentująca walory regionu Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki, kościoły, muzea, zabytki, a także przyroda powiatu opolskiego opisane w jednej publikacji. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »