Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-20, 17:26 Autor: Aleksandra Łowicka

Justyna Suchecka o wyjątkowych młodych ludziach - spotkanie online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Spotkanie z Justyną Suchecką w MBP (fot. Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu)
Spotkanie z Justyną Suchecką w MBP (fot. Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu)
Spotkanie z Justyną Suchecką w MBP (fot. Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu)
Spotkanie z Justyną Suchecką w MBP (fot. Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu)
Justyna Suchecka, pisarka oraz dziennikarka gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Okazją do spotkania była promocja książki "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", która swoją premierę miała w tym roku.
Opowiada ona o młodych ludziach, którzy zaskakują swoją wytrwałością, kreatywnością i odwagą. Sama autorka podkreśla, że dorośli mogą dziś wiele nauczyć się od młodych.

- A to, czego możemy się nauczyć, to jest coś, co już umiemy, tylko musimy sobie przypomnieć. Czyli właśnie ta ciekawość: ciekawość świata, ciekawość innego człowieka. To przyjmowanie, że ludzie naprawdę są różni, i że możemy się nie zgadzać, że nie ma nic złego w tym, że się nie zgadzamy, ale że możemy się nie zgadzać ładnie - mówi Justyna Suchecka.

Zapis transmisji z tego spotkania dostępny jest na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dodajmy, że wydarzenie odbyło się w ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej., która trwa. Przed nami kolejne spotkania, których szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.
Justyna Suchecka

Kultura i rozrywka

2021-03-08, godz. 19:00 Plakaty sztuk w Teatrze Jana Kochanowskiego na wystawie [ZDJĘCIA] Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała wystawę retrospektywnych plakatów przedstawień granych w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. » więcej 2021-03-08, godz. 18:00 „Proszę, pani doktor! - historia Clary Immerwahr”, komiksowa opowieść o pierwszej kobiecie, która otrzymała tytuł… Wyemancypowana pionierka ze Śląska jest bohaterką komiksu z serii „Stąd do przyszłości. Śląskie żywoty”. » więcej 2021-03-08, godz. 16:19 Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych zagrała z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dla podopiecznych hospicjum… W opolskim hospicjum Betania ruszyła ogólnopolska kampania 'Pola nadziei'. W ramach wydarzenia i jednocześnie przypadającego Międzynarodowego Dnia Kobiet… » więcej 2021-03-08, godz. 14:08 Wołczyński Ośrodek Kultury czeka na propozycje swojego loga wiosennego. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych Trwa konkurs na wiosenne logo Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych. Technika prac jest dowolna… » więcej 2021-03-06, godz. 19:00 Nysa: wystawa fotograficzna Tadeusza Parceja przyciągnęła spragnionych kontaktu ze sztuką [ZDJĘCIA] Wystawę prac opolskiego fotografa Tadeusza Parceja można od dziś (06.03) oglądać w Powiatowym Muzeum w Nysie. Ekspozycja prezentujące czarno-białe fotografie… » więcej 2021-03-06, godz. 12:45 Komiksowo o historii Polski. Muzeum Regionalne w Praszce zaprasza na nową wystawę 'Historia Polski według komiksu' to nowa wystawa czasowa w praszkowskim Muzeum Regionalnym. Dzieje ojczyzny zostały przedstawione w ciekawy sposób - przystępny… » więcej 2021-03-06, godz. 10:00 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opolu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie… Celem XI konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci w obrębie… » więcej 2021-03-05, godz. 20:00 Laureaci VII Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych nagrodzeni Daty, pseudonimy i biografie Niezłomnych mają w małym palcu. Uczestnicy tegorocznej edycji Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych musieli wykazać… » więcej 2021-03-05, godz. 17:30 Oglądaj eksponaty z Powstań Śląskich w Muzeum Czynu Powstańczego bez wychodzenia z domu Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy III Powstania Śląskiego Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przygotowało specjalna wystawę on-line… » więcej 2021-03-05, godz. 15:30 Piękne czytanie, tym razem online. Za nami konkurs w Głuchołazach Konkurs Pięknego Czytania już po raz siódmy zorganizowała Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach. Tym razem dodatkowym wyzwaniem było przygotowanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »