Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-04, 07:15 Autor: Aleksandra Łowicka

Twórczość i życie Leopolda Tyrmanda - spotkanie z Marcelem Woźniakiem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej

Spotkanie z Marcelem Woźniakiem (fot. Aleksandra Łowicka)
Spotkanie z Marcelem Woźniakiem (fot. Aleksandra Łowicka)
Książka Marcela Woźniaka "Tyrmand. Pisarz o białych oczach"
Książka Marcela Woźniaka "Tyrmand. Pisarz o białych oczach"
18. Opolska Jesień Literacka oficjalnie wystartowała. Na dobry początek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu o swojej najnowszej książce opowiedział Marcel Woźniak.
Książka nosi tytuł "Tyrmand. Pisarz o białych oczach" i opowiada o życiu polskiego poety - Leopolda Tyrmanda. Sam autor biografii podkreśla, że była to postać wyjątkowa, od której on sam wiele się nauczył.

- Tyrmand był człowiekiem, który był nieustępliwy i myślę, że tego się można od niego uczyć i ja przecież po napisaniu pierwszej książki o nim, zacząłem pisać powieści. Nagle masz darmowy podręcznik i to taki z przykładami, opisowy, jak to jest nie bać się, jak to jest wiedzieć, że się nie jest w czymś najlepszym, ale mimo wszystko robić to i się ciągle uczyć. Więc chyba z Tyrmanda wziąłem upór i to, że po prostu powiedział mi: "Nie myśl tylko rób" - mówi autor książki - Marcel Woźniak

To dopiero początek 18. Opolskiej Jesieni Literackiej. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wydarzenie potrwa do 3 grudnia.
Marcel Woźniak

Kultura i rozrywka

2021-04-21, godz. 12:00 W cyklu "Łambinowickie Spotkania Muzealne" dziś o Katyniu 'Opowieść o człowieku... Katyń w pamięci rodzinnej' - to tytuł kolejnego spotkania z cyklu Łambinowickich Spotkań Muzealnych. Poświęcone będzie polskim… » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Śląskie Beranie odbędzie się, ale w wersji on-line Wojewódzki konkurs gawędziarski Śląskie Beranie w Izbicku powraca po roku przerwy. Ostatnia edycja została skasowana ze względu na pandemię, w tym roku… » więcej 2021-04-20, godz. 20:08 Środa w Instytucie Śląskim. Tym razem dyskusja naukowa będzie poświęcona "Encyklopedii Wiedzy o Śląsku" Instytut Śląski w Opolu zaprasza na otwarte spotkanie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. Tym razem będzie dotyczyło wznowionego wydania 'Encyklopedii… » więcej 2021-04-20, godz. 19:01 Można jeszcze zgłaszać propozycje piosenek dla multimedialnej fontanny w Dobrodzieniu. Zdecydują internauci Mieszkańcy Dobrodzienia mogą jeszcze zgłaszać propozycje piosenek, które będą prezentowane przez multimedialną fontannę w Rynku. » więcej 2021-04-20, godz. 15:00 Kolejna odsłona "Zaczytane Opolskie" Tym razem czytelnicy będą mogli poznać debiutancką książkę mieszkającej w Skarbimierzu Anny Listowskiej. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne spotkanie… » więcej 2021-04-19, godz. 14:01 "Poufne" - spotkanie on-line z Mikołajem Grynbergiem W ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała spotkanie autorskie z fotografem i pisarzem… » więcej 2021-04-17, godz. 19:00 "Zachodni wiatr" w Galerii Aneks. Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej 'Zachodni wiatr' to instalacja Pauliny Ptaszyńskiej, którą można oglądać w Galerii Aneks przy placu Teatralnym w Opolu. Artystka jest wykładowczynią Wydziału… » więcej 2021-04-17, godz. 15:57 Wystartował pierwszy numer Literackiego Kwartalnika Fantastycznego „O!Fka!” To bezpłatna i łatwo dostępna propozycja czytelnicza od członków Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Nazwa kwartalnika nawiązuje do naszego regionu, a dokładnie… » więcej 2021-04-17, godz. 07:30 Portrety z pasją - poznaj twórców z gminy Kolonowskie nie wychodząc z domu Twórców i artystów mieszkających w gminie Kolonowskie oraz ich dzieła można poznać bez wychodzenia z domu. Cykl „Portrety z pasją” to filmy przedstawiające… » więcej 2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »