Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-11, 07:45 Autor: Katarzyna Doros

"Uwalniamy książki z murów". W bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu książki zamówisz przez telefon i internet

Zbiory MBP w Kędzierzynie-Koźlu [fot. MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Zbiory MBP w Kędzierzynie-Koźlu [fot. MBP w Kędzierzynie-Koźlu]
Biblioteka w Kędzierzynie-Koźlu nie zawiesza swojej działalności i wychodzi z akcją "Uwalniamy książki z murów". Dzięki czemu czytelnicy mogą wypożyczać publikacje czy skorzystać z ksera bez wchodzenia do środka. Wszystko odbywa się przed wejściem do budynku.
- Wiemy, że bez książek nie ma życia, stąd szukanie takich rozwiązań - mówi Patrycja Mynarek z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. - Umożliwiamy korzystanie z naszych zbiorów co prawda w ograniczonym zakresie, ale co jest ważne biblioteki muszą być zamknięte, natomiast nasza biblioteka właśnie uwalnia książki z murów. Czytelnik zamawia wybrane książki, filmy, audiobooki lub pracę. Może to zrobić poprzez nasz katalog online, telefonicznie bądź mailowo. Po skompletowaniu takiego zamówienia bibliotekarz ustala z czytelnikiem telefonicznie termin odbioru na konkretną godzinę. Paczka czeka przed wejściem do biblioteki na stoliku lub w koszyku.

W ten sam sposób realizowane są także zwroty książek.

Dodajmy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zdecydowała o odstąpienia od pobierania opłat za przetrzymane zbiory od 7 listopada.
Patrycja Mynarek

Kultura i rozrywka

2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Opole ponownie "zagra" w serialu! Tym razem czas na ekranizację powieści Remigiusza Mroza - Finalizujemy umowę ze stacją TVN dotyczącą produkcji 'Behawiorysty' na podstawie powieści Remigiusz Mróz. Serial będzie można oglądać na platformie… » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Okolicznościowe monety upamiętniające trzecie powstanie śląskie Narodowy Bank Polski upamiętnił 100. rocznicę trzeciego powstania śląskiego. Z tej okazji bank centralny wyemitował złotą monetę o nominale 200 złotych… » więcej 2021-04-15, godz. 09:00 Odrestaurowano dwie kaplice boczne w Katedrze Opolskiej W Katedrze Opolskiej zakończyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem renowacje przeszły dwie kaplice boczne, a dokładniej kaplica św. Jadwigi oraz… » więcej 2021-04-14, godz. 15:10 W lesie koło Pokrzywnicy znaleźli toporek z brązu, ma ok. 3 tysięcy lat [ZDJĘCIA] Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat historii i leśniczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt” prowadził wczoraj (13.04) poszukiwania… » więcej 2021-04-14, godz. 12:30 Nocny Kochanek nie zagra w Studiu M, ale wystąpi w naszym radiu Zespół Nocny Kochanek, ze względu na obostrzenia pandemiczne, przygotował nietypową trasę koncertową - nie po klubach, a po rozgłośniach radiowych. » więcej 2021-04-13, godz. 20:50 Zmiana terminów II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Jeszcze do 14 maja można przesyłać zgłoszenia do II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W związku z nowymi obostrzeniami i zamknięciem przedszkoli… » więcej 2021-04-13, godz. 16:20 Grafika towarzyszy mu przez całe życie, teraz został doceniony Arkadiusz Szymków-Stadnicki zajął III miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuki Osób Niepełnosprawnych w kategorii grafika i r… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »