Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-21, 18:03 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni!

Widownia Filharmoniii Opolskiej im. Józefa Elsnera [fot. materiały Filharmonii Opolskiej / FB]
Widownia Filharmoniii Opolskiej im. Józefa Elsnera [fot. materiały Filharmonii Opolskiej / FB]
Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych wymuszają reorganizację planu widowni. W związku z tym filharmonia prosi o kontakt osoby, które zakupiły bilety na najbliższe koncerty i uczyniły to przed 20 października. Odwołane zostały natomiast dwa koncerty impresaryjne.
- W związku z tym, że cała Polska została objęta żółtą strefą [a w tzw. czerwonej strefie ograniczenia w organizowaniu wydarzeń kulturalnych są aktualnie na podobnym poziomie - przyp. red.], pojawiła się ograniczona liczba osób, które mogą być na koncercie - mówi Barbara Pieczyńska, zastępca kierownika działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - Widownia jest ograniczona do 25 procent. Koncert 23 października odbędzie się planowo, natomiast trzeba zgłosić się do kasy biletowej w celu odebrania nowych miejsc, które są przydzielone na widowni. Bilety są ważne, jedynie zmieniają się miejsca, ponieważ teraz musimy zajmować co czwarte miejsce na widowni i nie więcej niż 25 procent.

Przedstawicielka filharmonii uspokaja, że jeśli komuś nie uda się dokonać takiej wymiany biletu wcześniej, będzie miał taką możliwość przed koncertem, należy się jednak zgłosić minimum pół godziny przed planowym rozpoczęciem koncertu. Warto natomiast zaznaczyć, że nawet gdyby Opole znalazło się w najbliższym czasie w tzw. czerwonej strefie, przy obecnie ustalonym poziomie restrykcji wciąż pozostanie 25 procent miejsc dostępnych na widowni podczas koncertów.

Aktualnie konieczność reorganizacji widowni i wymiany biletów dotyczy natomiast także koncertu, w programie którego znalazło się "Requiem" Mozarta. Z uwagi na ograniczenia osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, oprócz koncertu, który rozpocznie się planowo 30 października o godzinie 19:00, zorganizowano dodatkową prezentację dzieła, która odbędzie się 31 października, czyli w sobotę o godzinie 18:00. Także w przypadku tego wydarzenia jest prośba o kontakt z filharmonią, skierowana do osób, które wcześniej zakupiły bilety. Szczegółowe informacje można uzyskać w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej, tam także można dokonać wymiany biletów na właściwie, z nowym przydziałem miejsc. Informacji dotyczących zmian w koncertach, a także aktualnych zasad uczestnictwa w koncertach można także szukać na stronie internetowej filharmonii.

Dodajmy, że na chwilę obecną odwołane są oba koncerty z udziałem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, zaplanowane na 24 i 25 października, a zwroty biletów przyjmowane będą do 30 grudnia bieżącego roku. Zawieszona została także organizacja zajęć z cyklu "Power of melody" przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »