Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-21, 18:03 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni!

Widownia Filharmoniii Opolskiej im. Józefa Elsnera [fot. materiały Filharmonii Opolskiej / FB]
Widownia Filharmoniii Opolskiej im. Józefa Elsnera [fot. materiały Filharmonii Opolskiej / FB]
Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych wymuszają reorganizację planu widowni. W związku z tym filharmonia prosi o kontakt osoby, które zakupiły bilety na najbliższe koncerty i uczyniły to przed 20 października. Odwołane zostały natomiast dwa koncerty impresaryjne.
- W związku z tym, że cała Polska została objęta żółtą strefą [a w tzw. czerwonej strefie ograniczenia w organizowaniu wydarzeń kulturalnych są aktualnie na podobnym poziomie - przyp. red.], pojawiła się ograniczona liczba osób, które mogą być na koncercie - mówi Barbara Pieczyńska, zastępca kierownika działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - Widownia jest ograniczona do 25 procent. Koncert 23 października odbędzie się planowo, natomiast trzeba zgłosić się do kasy biletowej w celu odebrania nowych miejsc, które są przydzielone na widowni. Bilety są ważne, jedynie zmieniają się miejsca, ponieważ teraz musimy zajmować co czwarte miejsce na widowni i nie więcej niż 25 procent.

Przedstawicielka filharmonii uspokaja, że jeśli komuś nie uda się dokonać takiej wymiany biletu wcześniej, będzie miał taką możliwość przed koncertem, należy się jednak zgłosić minimum pół godziny przed planowym rozpoczęciem koncertu. Warto natomiast zaznaczyć, że nawet gdyby Opole znalazło się w najbliższym czasie w tzw. czerwonej strefie, przy obecnie ustalonym poziomie restrykcji wciąż pozostanie 25 procent miejsc dostępnych na widowni podczas koncertów.

Aktualnie konieczność reorganizacji widowni i wymiany biletów dotyczy natomiast także koncertu, w programie którego znalazło się "Requiem" Mozarta. Z uwagi na ograniczenia osób, które mogą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, oprócz koncertu, który rozpocznie się planowo 30 października o godzinie 19:00, zorganizowano dodatkową prezentację dzieła, która odbędzie się 31 października, czyli w sobotę o godzinie 18:00. Także w przypadku tego wydarzenia jest prośba o kontakt z filharmonią, skierowana do osób, które wcześniej zakupiły bilety. Szczegółowe informacje można uzyskać w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej, tam także można dokonać wymiany biletów na właściwie, z nowym przydziałem miejsc. Informacji dotyczących zmian w koncertach, a także aktualnych zasad uczestnictwa w koncertach można także szukać na stronie internetowej filharmonii.

Dodajmy, że na chwilę obecną odwołane są oba koncerty z udziałem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, zaplanowane na 24 i 25 października, a zwroty biletów przyjmowane będą do 30 grudnia bieżącego roku. Zawieszona została także organizacja zajęć z cyklu "Power of melody" przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-05-11, godz. 21:25 WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki… » więcej 2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »