Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-16, 20:30 Autor: Aleksandra Łowicka

Oficjalne rozpoczęcie IX Opolskiego Festiwalu Gór. Przed uczestnikami wiele ciekawych projekcji filmowych, spotkań i warsztatów

Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór
Wystartował IX Opolski Festiwal Gór. Na dobry początek w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki opolanie mieli okazję obejrzeć film "The Spirit of Flatness", który opowiada historię fińskich snowboardzistów.
Projekcja filmu przyciągnęła wielu miłośników górskich wypraw, dla których są one wielką pasją.

- Góry to nasza pasja. Całe życie moje i męża było skierowane na to, żeby chodzić po górach. Są dla nas sensem życia, one współistnieją razem z nami. Chodzimy na różne sposoby, lubimy też oglądać różne formy. Ciągle chodzimy po górach, jeździmy zimą na nartach, latem chodzimy. - mówi uczestniczka Opolskiego Festiwalu Gór.

Organizator festiwalu Michał Mościcki zapowiada, że to dopiero początek tego wydarzenia, a na uczestników, oprócz projekcji filmowych, czeka jeszcze wiele ciekawych spotkań z zaproszonymi gośćmi.

- Każdy z punktów programu to osobna opowieść. Każdy swoje góry widzi inaczej i każdy je przeżywa na inny sposób i dzieli się tym z innymi, więc warto posłuchać tych różnych perspektyw. Bo góry eksplorować można na różne sposoby czy to rowerem, czy to biegnąc, czy wspinając się na ośmiotysięczniki, więc myślę, że każda z tych prelekcji niesie w sobie znamiona naprawdę bardzo ciekawej przygody. Zachęcam serdecznie - mówi Michał Mościcki.

Wydarzenie potrwa do jutra (17.10). Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej organizatora. Dodajmy, że Radio Opole objęło Opolski Festiwal Gór patronatem medialnym.
Uczestniczka Opolskiego Festiwalu Gór
Michał Mościcki

Kultura i rozrywka

2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej 2020-10-16, godz. 19:00 Krzysztof Polonek oficjalnie koncertmistrzem słynnej Berliner Philharmoniker! Polski skrzypek Krzysztof Polonek został oficjalnie koncertmistrzem prestiżowej orkiestry Berliner Philharmoniker, uznawanej za jedną z najlepszych orkiestr… » więcej 2020-10-16, godz. 16:00 Filharmonia: przed nami tradycyjny koncert w niecodziennej formie Niecodzienny koncert kameralny odbędzie się dziś wieczorem (16.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. 'Tańce świata' wprost z twórczości współczesnych… » więcej 2020-10-16, godz. 13:15 Mentorzy dla opolskiej kultury w muzeum Muzeum Śląska Opolskiego w ramach edukacji kulturalnej ruszyło z cyklem warsztatów dla animatorów kultury i nauczycieli. Projekt 'Mentorzy dla opolskiej kultury… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***