Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-06, 10:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Supernova" i spotkanie z twórcami na festiwalu "Opolskie Lamy"

Spotkanie z twórcami po filmie "Opolskie Lamy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z twórcami po filmie "Opolskie Lamy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z twórcami po filmie "Opolskie Lamy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spotkanie z twórcami po filmie "Opolskie Lamy" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wypadek na drodze ze skutkiem śmiertelnym i uprzywilejowany politycznie sprawca, który ucieka z miejsca zdarzenia. Taką historię z zachowaniem jedności miejsca, czasu i akcji opowiedział w swoim filmie młody reżyser Bartosz Kruhlik. Jego film "Supernova" doceniony w wielu konkursach zobaczyli widzowie 18. Festiwalu Filmowego "Opolskie Lamy". Po projekcji odbyło się spotkanie z twórcami.
- Na planie filmowym okazało się, że sceny zbiorowe wyglądają jak reportaż - mówi reżyser. - Był tam ogrom komentarza prawdziwych statystów. Ja nie mogłem tego ciąć jako twórca, tam były prawdziwe prezenty. Czułem, że niejeden widział prawdziwy wypadek kiedyś. To tylko wzbogaca tkankę filmu, więc to była taka przedziwna sytuacja, że dodawaliśmy a nie odejmowaliśmy.

W rolę policjanta wcieli się debiutujący w filmie fabularnym aktor teatralny Marek Braun.

- Miałem przyjemność zagrania w tak fantastycznym filmie i z tak fantastycznym reżyserem, operatorem i całą ekipą - mówi Braun. - W dodatku to mój pierwszy film. To był olbrzymi dar, więc cieszę się, że taką olbrzymią niespodziankę los mi sprawił.

18. Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy" potrwa do 10 października. Dziś (6.10) kolejne projekcje między innymi w Kinie Helios o godz. 20:00 pokaz serialu "Szadź", a po projekcji spotkanie z jego twórcami.

Radio Opole jest patronem medialnym "Opolskich Lam".
Bartosz Kruhlik
Marek Braun

Kultura i rozrywka

2021-01-25, godz. 12:15 Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach. Organizatorzy przygotowują imprezę na majówkę Rozpoczęły się przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny. Imprezę zaplanowano na majówkę (1-3 maja). » więcej 2021-01-24, godz. 16:30 Biblioteka w Kietrzu nabrała nowego blasku. Czytelnicy mogą już korzystać z placówki Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu już po remoncie. Placówka została poddana kompleksowej modernizacji. » więcej 2021-01-24, godz. 11:15 Opole: finaliści Miss i Mistera 60+ mają swój kalendarz Finaliści oraz kandydaci wyborów Miss i Mistera 60+ Opola stworzyli kalendarz. Pokazali w nim nie tylko siebie, ale także znane zakątki miasta. Cel mieli jeden… » więcej 2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »