Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-10-09, 21:30 Autor: Mariusz Majeran

Opolskie Lamy 2020 rozdane. Finałowa gala z nagrodami dla twórców [ZDJĘCIA]

Opolskie Lamy 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Opolskie Lamy 2020 [fot. Mariusz Majeran]
Za nami gala zamknięcia 18. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy 2020. Były pokazy filmów, spotkania z reżyserami, producentami i autorami. Festiwal zaistniał w różnych instytucjach kultury naszego miasta.
W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki wręczono nagrody. Pierwszą parę dni wcześniej otrzymała Agnieszka Holland.

- Jestem zadowolony, że mogliśmy ten festiwal zorganizować i przeprowadzić - podkreślał Rafał Mościcki, pomysłodawca i organizator Opolskich Lam podczas wręczenia nagród. - Cieszę się, że mogliśmy pokazać filmy konkursowe. I mogliśmy je pokazać przede wszystkim za pomocą www.mojekino on-line i mogliśmy docierać do tak wielu ludzi. I pokazywać to kino, na które młodzi twórcy czekają. Pokazywali nam to, co najważniejsze, co najpiękniejsze. I naprawdę zachęcam do oglądania dokumentów, fabuł, animacji, filmów amatorskich. Bo dzięki państwu, dzięki publiczności, te filmy maja rację bytu.

Grand Prix w kategorii dokument zdobył Jakub Prysak za film „Opowieść o dwóch siostrach”. Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Mazurkiewicz za film „Mistrz i uczeń” oraz Adam Buka za film „Kometa”.

W kategorii fabuła - Daria Kasperek za film „Na krańcu miasta”. Wyróżnienie otrzymał Damian Kocur za film „Dalej jest dzień”.

Natomiast Grand Prix w kategorii animacja otrzymał Piotr Dumała za film „Ostatnia wieczerza”. Wyróżnienie otrzymali: Piotr Milczarek za film „Deszcz” oraz Julia Orlik za film „Quiduid latine dictum sit, altum videt”.

W Konkursie Filmów Amatorskich nagrodę otrzymał Piotr Milczarek za animację „Deszcz". Wyróżnienie przypadło Marcinowi Stenzelowi za film „Master Shot”.

Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Rafał Mościcki

Kultura i rozrywka

2021-01-25, godz. 12:15 Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach. Organizatorzy przygotowują imprezę na majówkę Rozpoczęły się przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny. Imprezę zaplanowano na majówkę (1-3 maja). » więcej 2021-01-24, godz. 16:30 Biblioteka w Kietrzu nabrała nowego blasku. Czytelnicy mogą już korzystać z placówki Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu już po remoncie. Placówka została poddana kompleksowej modernizacji. » więcej 2021-01-24, godz. 11:15 Opole: finaliści Miss i Mistera 60+ mają swój kalendarz Finaliści oraz kandydaci wyborów Miss i Mistera 60+ Opola stworzyli kalendarz. Pokazali w nim nie tylko siebie, ale także znane zakątki miasta. Cel mieli jeden… » więcej 2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »