Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-28, 21:24 Autor: Katarzyna Doros

Około 30 wydarzeń stacjonarnych i online szykuje TSKN w ramach 17. Dni Kultury Niemieckiej

Około 30 wydarzeń stacjonarnych i online szykuje TSKN w ramach 17. Dni Kultury Niemieckiej
Około 30 wydarzeń stacjonarnych i online szykuje TSKN w ramach 17. Dni Kultury Niemieckiej
Spotkania autorskie, wystawy, koncerty, warsztaty i projekty dla młodzieży, tak przedstawiają się 17. Dni Kultury Niemieckiej. Mieszkańcy regionu przez cały październik będą mogli wziąć udział w blisko 30 różnych wydarzeniach organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Z powodu pandemii część z nich będzie się odbywać także online.
- To wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń kulturalnych tego regionu - mówi Rafał Bartek, przewodniczący TSKN. - Rozpoczynamy w sposób uroczysty 9 października koncertem w Filharmonii Opolskiej. Ze względu na pandemię będzie to koncert w ograniczonej ilości odbiorców. Wcześniej już będą wydarzenia towarzyszące, m.in. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Wiele wydarzeń będzie w formie online lub w formie łączonej.

W ramach Dni Kultury Niemieckiej odbędą się również trzy spacery po dawnym Opolu.

- Mamy prezentację kilku książek i publikacji, m.in. germanistyki opolskiej, książki Piotra Pytlakowskiego. Zapraszamy również na wystawy m.in. "Z biegiem rzeki. Dzieje Żydów nad Odrą", która będzie się w holu urzędu marszałkowskiego dostępna w dniach 8-31 października. Taką tradycją jest także koncert Piotra Lempy w Muzeum Diecezjalnym w Opolu - mówi Patrycja Karpińska-Uryga z TSKN.

Dodajmy, że szczegółowy program 17. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim znajduje się na stronie TSKN oraz na profilu facebookowym Mniejszości Niemieckiej w Opolu, gdzie będzie transmitowana część wydarzeń.
Rafał Bartek
Patrycja Karpińska-Uryga

Kultura i rozrywka

2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »