Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-23, 09:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Chcieliśmy pokazać, że mimo pandemii działamy dalej". Artyści z TSKN-u stworzyli piosenkę

Artyści z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim stworzyli piosenkę [fot.skgd.pl]
Artyści z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim stworzyli piosenkę [fot.skgd.pl]
"Wykorzystajmy to jak najlepiej" - to tytuł piosenki nagranej przez artystów z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Powstała na podstawie utworu znanego niemieckiego zespołu Silbermond. Młodzi wokaliści chcą w ten sposób podziękować służbie medycznej i wszystkim osobom, które w czasie pandemii wspierały innych.
- Chcieliśmy zrobić coś fajnego nie tylko dla naszej społeczności lokalnej, ale również dla innych - mówi Zuzanna Herud z Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. - Warto pokazać naszych artystów i mniejszość, że nie siedzimy w domu bezczynnie. Nie zawiesiliśmy naszej działalności, tylko mimo kwarantanny staramy się wszystkie projekty zmieniać tak, by dalej docierać do ludzi i być widocznym w społeczeństwie. Po liczbie oglądalności naszej piosenki widać, jak ludzie zauważają mniejszość niemiecką, ponieważ jest już prawie 800 odsłon. Cieszymy się, że piosenka cieszy się taką popularnością.

Przygotowanie utworu trwało niecały miesiąc. W projekcie udział wzięło 13 członków towarzystwa.

- Każdy nagrywał się sam w domu, bez spotykania się z innymi osobami. Następnie tutaj nasi koledzy z firmy postanowili, że nam pomogą i złączyli to w całość oraz dodatkowo nagrali do tego muzykę. Jest to w całości utwór według tego, co wcześniej zrobił Silbermond. Nie przerabialiśmy nic. Natomiast myślę, że to ile osób w różnym wieku wzięło udział w tym projekcie pokazuje, że jesteśmy zjednoczeni - dodaje Paulina Magosz, koordynator zespołów artystycznych w Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim.

Utwór dostępny jest w mediach społecznościowych TSKN-u.
Zuzanna Herud
Paulina Magosz

Kultura i rozrywka

2021-04-11, godz. 14:30 Głubczycki ,,Rolniczak” uczestniczył w ogólnopolskiej akcji czytania powieści ,,Jeżycjady” Dobiegła końca V edycja ,,Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady”, poszczególnych tomów książek Małgorzaty Musierowicz o losach rodziny Borejków. W tegorocznym… » więcej 2021-04-10, godz. 19:27 Znamy wstępne plany tegorocznego "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" w Mosznej Nieco później niż zwykle, w krótszym przedziale czasowym i w plenerze - tak zapowiada się tegoroczny 37. Festiwal 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im… » więcej 2021-04-10, godz. 16:39 Kluczbork: troska o zdrowie znów wygrywa z koncertowymi planami Inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej ponownie została przesunięta. Powodem podjęcia decyzji o przeniesieniu kolejnego koncertu… » więcej 2021-04-10, godz. 12:35 Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka W Łodzi przyjaciele, artyści i wierni fani żegnają legendę polskiej muzyki Krzysztofa Krawczyka. Pogrzeb ma charakter państwowy. Uroczystości pogrzebowe… » więcej 2021-04-10, godz. 09:45 II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach "Echa Katynia" proponuje 20 produkcji online Instytut Pamięci Narodowej po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. W programie znalazły się filmy z całego… » więcej 2021-04-09, godz. 20:15 "W drodze do Polski..." konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży 'W drodze do Polski - wspomnienie powstań śląskich' to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw śląskiego i opolskiego… » więcej 2021-04-09, godz. 17:02 Baśniowa gra terenowa na Wzgórzu Uniwersyteckim z książką pod pachą! 'Rozczytane wzgórze i jego podnóże' to gra terenowa, do udziału w której zaprasza Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2021-04-09, godz. 11:36 Kalendarz imprez plenerowych w Głubczycach zależy od rozwoju pandemii. "Umów nie zawieramy, natomiast rozeznanie już… Władze Głubczyc deklarują, że jeżeli tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, zorganizują w tym roku dni miasta. Wstępny termin został ustalony… » więcej 2021-04-09, godz. 08:30 Prudnicki Ośrodek Kultury ogłasza nabór chętnych do słuchowiska Rocznicę powstania Konstytucji 3 Maja Prudnicki Ośrodek Kultury chce uczcić nagraniem słuchowiska, w którym wezmą udział mieszkańcy powiatu. Organizatorzy… » więcej 2021-04-08, godz. 17:45 Spotkanie z opolskimi przyrodnikami on-line Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z opolskimi podróżnikami. Ze względu na obostrzenia pandemiczne odbędzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »