Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-20, 10:00 Autor: Justyna Maćkowiak

W sobotę zebranie sprawozdawcze delegatów Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim

Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Paula Hoł?ubowicz]
Zuzanna Donath-Kasiura [fot. Paula Hoł?ubowicz]
- Najważniejsze, że nadal jesteśmy i działamy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim podsumowując ostatni rok. W sobotę (22.08) w Zakrzowie zebranie sprawozdawcze delegatów TSKN-u.
- Odbędzie się ono w trochę innej sytuacji, normalnie zebranie miało się odbyć w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz. Bardzo cieszymy się, że może się odbyć w formie stacjonarnej, kiedy zobaczymy naszych delegatów, będziemy mogli normalnie rozmawiać, oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów. Ale najważniejsze jest podsumowanie roku 2019, ale także rozmowa o roku 2020 - wyjaśnia Zuzanna Donath-Kasiura.

- Pandemia zmieniła także naszą działalność społeczną - dodaje gość Radia Opole. - Nie mogliśmy normalnie przeprowadzić wielu naszych zadań, chociażby nie odbywają się wycieczki. Nie mogliśmy zorganizować kolonii dla dzieci i młodzieży, nie zorganizowaliśmy kolonii piłkarskich. Zmieniliśmy formę, zamiast wycieczek dajemy spacerownik, przewodnik polsko-niemiecki po naszym regionie. Dzieciaki, które grają w piłkę, nie przyjechały na półkolonie, ale otrzymały pakiety piłkarskie.

W tym roku TSKN obchodzi 30-lecie działalności. Obchody rozpoczęła msza święta i spotkanie w Oleśnie.
Zuzanna Donath-Kasiura cz. 1
Zuzanna Donath-Kasiura cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-03-04, godz. 16:00 W szpitalu tymczasowym w Opolu zainstalowano komory do dezynfekcji. Zwiększą bezpieczeństwo personelu i pacjentów W szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu zainstalowano specjalne komory dekontaminacyjne. Urządzenia znajdują się na granicy strefy skażonej (czerwonej) i bezpiecznej… » więcej 2021-03-04, godz. 15:47 Zakażenia koronawirusem w opolskiej szkole i kolejnym przedszkolu Ratusz informuje, że przypadki koronawirusa potwierdzono w dwóch placówkach edukacyjnych Opola. » więcej 2021-03-04, godz. 15:30 Agnieszka Zagola ma już nową pracę. Teraz będzie kierowała służbą zdrowia Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Po tym jak w lutym zwolniono ją z funkcji wiceprezesa spółki Zamek Moszna, ofertę… » więcej 2021-03-04, godz. 15:15 Druga w ciągu miesiąca awaria sieci wodociągowej w Praszce. Część mieszkańców została odcięta od wody Do awarii sieci wodociągowej doszło w Praszce przy ulicy Kaliskiej. To część drogi krajowej 45, a chodzi o odcinek na wysokości Krytej Pływalni Nemo. » więcej 2021-03-04, godz. 14:54 Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze jechał na "podwójnym gazie". Kolejny pirat drogowy z… Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali w ubiegły piątek (26.02) 67-letniego kierowcę hondy. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 94 na trasie Opole… » więcej 2021-03-04, godz. 14:22 "Są umowne zgody i pozwolenia na wykonywane prace". Ciąg dalszy sprawy wycinki drzew na Pasiece w Opolu, rzecznik PKP… 'Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami'. To komentarz PKP Polskich Linii Kolejowych odnośnie wycinki 6 młodych i zdrowych… » więcej 2021-03-04, godz. 14:12 Wypadek na A4. Są utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem auta osobowego doszło na opolskim odcinku A4 między węzłami Brzeg i Opole Zachód, na wysokości Magnuszowic. To 214 kilometr autos… » więcej 2021-03-04, godz. 14:07 Zima wraca na Opolszczyznę? IMGW ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu Niskie temperatury wystąpią w całym regionie, a opady śniegu na południu Opolszczyzny. » więcej 2021-03-04, godz. 13:00 Mieszkańcy Grodziska powiększają świetlicę wiejską Świetlica wiejska w Grodzisku, w gminie Pawłowiczki, będzie dwukrotnie większa. Mieszkańcy prowadzą właśnie przebudowę pomieszczeń, które jeszcze w… » więcej 2021-03-04, godz. 12:53 Roszady na stanowiskach kierowniczych gminy Gorzów Śląski. Tomasz Olejnik łączy funkcję sekretarza i wiceburmist… Gmina Gorzów Śląski ma od początku marca pierwszego w historii zastępcę burmistrza. Drogą awansu wewnętrznego mianowany został Tomasz Olejnik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »