Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-24, 19:45 Autor: Mariusz Majeran

Żaneta Plotnik zaśpiewa w opolskim amfiteatrze

Żaneta Plotnik [fot. Barbara Więcek]
Żaneta Plotnik [fot. Barbara Więcek]
Wokalistka, trenerka wokalna i dziennikarka Radia Opole zaśpiewa na tarasie opolskiego amfiteatru w ramach Koncertów Promenadowych. Żaneta Plotnik wystąpiła po raz pierwszy na deskach opolskiego amfiteatru w koncercie Debiuty Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Artystka ma w swoim repertuarze piosenki ze wszystkich gatunków muzycznych, ale tym razem zaprezentuje utwory z projektu Zakuka.

- Piosenka ludowa jest podstawą tych utworów - podkreśla Żaneta Plotnik - Inspirujemy się w tym projekcie melodiami Śląska Opolskiego, czyli bardzo wąsko i bardzo opolsko. Oczywiście oddajemy hołd naszej tradycji w tych podstawowych tekstach. Oddajemy hołd melodiom, ale oczywiście idziemy dalej, bo chcemy też, żeby ten projekt dotarł do dużo szerszej publiczności.

Projekt Zakuka tworzą: Żaneta Plotnik - śpiew i Jakub Mitoraj - gitara. Podczas koncertu wystąpią także: Michał Maliński na bębnach i Mateusz Dźwigała na instrumentach klawiszowych.

Zespół nagrał w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole swoje piosenki i wydał je na maxi singlu.

Grupa wystąpi w niedzielę (26.07) o godzinie 17.00 w amfiteatrze. Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odebrania w dniu imprezy w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.» więcej
Żaneta Plotnik

Kultura i rozrywka

2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej 2021-08-01, godz. 11:00 Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów" Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu… » więcej 2021-07-31, godz. 20:09 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Festiwal Śląskie Lato Muzyczne od niedzieli na Opolszczyźnie Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną powraca do Opola Międzynarodowy Kurs Muzyczny (MKM) oraz towarzyszący mu festiwal Śląskie Lato Muzyczne… » więcej 2021-07-31, godz. 13:30 Przed biblioteką stanęła specjalna wrzutnia na książki Trezor biblioteczny to nowe urządzenie, które stanęło przed budynkiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Opolskich. Umożliwia ono czytelnikom… » więcej 2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej 2021-07-30, godz. 08:53 Historia na żywo w Galerii Sztuki w Leśnicy Leśnicki Ośrodek Kultury i Kozielskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej zapraszają dzisiaj (30.07) o 19:00 na spotkanie z historią w Galerii Sztuki… » więcej 2021-07-29, godz. 18:30 Wraca Opolskie Granie. "Umawiamy się na jakąś konkretną piosenkę i gramy" Po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wraca do Opola oddolna inicjatywa artystyczna 'Opolskie granie'. Muzykujący Opolanie spotykają się w opolskich… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »