Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-08-04, 17:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole

Żaneta Plotnik [fot. Barbara Więcek]
Żaneta Plotnik [fot. Barbara Więcek]
Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! [fot. Zakuka]
Czas na warsztaty wokalne Uwolnij Głos 2019 – zgłoszenia tylko do niedzieli! [fot. Zakuka]
Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka Żaneta Plotnik, która prowadzi w Radiu Opole poniedziałkową audycję Dobre Granie i gitarzysta Kuba Mitoraj. Młodzi artyści tworzą folkowy projekt inspirowany melodiami ludowymi Śląska Opolskiego. Łączą tradycyjne melodie z nowoczesnymi brzmieniami.
O szczegółach Agnieszka Kurenda-Szmit z działu muzycznego Radia Opole.

-To będzie taka opowieść łącząca przeszłość z przyszłością. Warto też zaznaczyć, że grupa w maju bieżącego roku wydała maksisingiel zapowiadający ich debiutancki album. Znajdują się na nim piękne melodie w zupełnie nowej odsłonie, których można już posłuchać - dodaje Kurenda-Szmit.

Zespół wystąpi w składzie: Żaneta Plotnik, Kuba Mitoraj, Mateusz Dźwiagała i Michał Maliński.

Koncert zaplanowano na czwartek (06.08) na godzinę 20.00 w Studiu M im. SBB Radia Opole. Muzyczne spotkanie będzie w całości transmitowane na naszej stronie internetowej i na profilu facebook'owym rozgłośni. Retransmisja tego wydarzenia - 22 sierpnia w audycji "Twoja Muzyka".
Agnieszka Kurenda-Szmit

Kultura i rozrywka

2021-08-02, godz. 16:25 Nieznane szlaki, nietuzinkowe miejsca czy obiekty. OROT zachęca do udziału w konkursie na najlepszy produkt turystyc… Do poprzedniej edycji wpłynęło 30 zgłoszeń, jak będzie tym razem? Ruszył nabór wniosków do konkursu na najlepszy produkt turystyczny. To już jego 12… » więcej 2021-08-02, godz. 12:19 Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu zainaugurowany dziełami Paderewskiego i Żeleńskiego Dziełami kameralnymi polskich kompozytorów w wykonaniu Katarzyny Polonek (wiolonczela), Krzysztofa Polonka (skrzypce), Michała Mickera (altówka) i Adama Tomaszewskiego… » więcej 2021-08-02, godz. 09:15 3 duety fortepianowe na jednym koncercie: kameralistyka fortepianowa nowością Międzynarodowego Kursu Muzycznego w O… 'Wieczór na cztery ręce' czyli półrecitale duetów fortepianowych zabrzmią w drugim dniu (02.08) 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego odbywającego się… » więcej 2021-08-01, godz. 18:30 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej 2021-08-01, godz. 11:00 Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów" Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu… » więcej 2021-07-31, godz. 20:09 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Festiwal Śląskie Lato Muzyczne od niedzieli na Opolszczyźnie Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną powraca do Opola Międzynarodowy Kurs Muzyczny (MKM) oraz towarzyszący mu festiwal Śląskie Lato Muzyczne… » więcej 2021-07-31, godz. 13:30 Przed biblioteką stanęła specjalna wrzutnia na książki Trezor biblioteczny to nowe urządzenie, które stanęło przed budynkiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Opolskich. Umożliwia ono czytelnikom… » więcej 2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »