Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-22, 17:12 Autor: Wiktoria Palarczyk

80 form aktywności w 8 tygodni - wakacje w Prudnickim Ośrodku Kultury

Zajęcia wakacyjne w POK [fot.POK]
Zajęcia wakacyjne w POK [fot.POK]
Ponad 80 różnego rodzaju form aktywności wakacyjnej dla dzieci i młodzieży, a nawet dorosłych oferują Prudnicki Ośrodek Kultury, Kino Diana oraz Biblioteka Publiczna w Prudniku. Na kilka najbliższych tygodni zaplanowano m.in. seanse filmowe, spektakle teatralne, warsztaty plastyczne, ruchowe i literackie.
Jak zaznacza Ryszard Grajek, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury w tym roku akcja wakacyjna jest zupełnie inna, niż w poprzednich latach.

- W tym roku nie mogliśmy zorganizować półkolonii, dlatego poszliśmy w kierunku warsztatów artystycznych, animacyjno-rekreacyjnych. Proponujemy zajęcia plastyczne, w tym ceramikę, malarstwo, grafikę, akwarele. Dodatkowo odbywają się zabawy animacyjne z balonami i bańkami mydlanymi - wylicza Ryszard Grajek.

Do akcji letniej włączyła się również Biblioteka Publiczna w Prudniku. W swojej ofercie ma m.in. kryminalne zagadki, podróże z historią oraz warsztaty plastyczne. Z kolei prudnickie Kino Diana proponuje np. wakacje z Teatrem Edukacji i Profilaktyki „MASKA”. W ramach tego spotkania najmłodsi mają okazję obejrzeć bajkę, która traktuje o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Pełen repertuar dostępny jest na stronie kina.

- Z naszej strony zapewniamy środki do dezynfekcji i dbamy o wymagany reżim sanitarny – dodaje Grajek. - Wszystko zależy od rodziców, czy przyprowadzą do nas dziecko, wcześniej je zapiszą, a później złożą oświadczenie, że dziecko jest zdrowe. Takie są wymagania. My jesteśmy otwarci, proponujemy różne formy rozrywki. Wszystko zależy od rodziców, ale i też chętnych dzieci.

Zajęcia zaplanowano na razie do połowy sierpnia. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny ilość uczestników na tematycznych warsztatach nie może przekraczać 12 osób. Zapisy i szczegóły programu wakacyjnego na stronie Prudnickiego Ośrodka Kultury.
Ryszard Grajek 1
Ryszard Grajek 2

Kultura i rozrywka

2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej 2020-10-22, godz. 12:42 Jacek Fedorowicz kolejnym bohaterem cyklu "Zaczytane opolskie" W regionie trwa cykl „Zaczytane opolskie”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa we wszystkich powiatach naszego województwa. Bohaterem kolejnego… » więcej 2020-10-21, godz. 18:03 Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni! Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji… » więcej 2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej 2020-10-20, godz. 11:01 Muzyczna podróż w czasie na Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej [ZDJĘCIA] Podróż w czasie od wieku XVII aż po pierwszą połowę XVIII wieku zafundowali melomanom wykonawcy trzeciego koncert tegorocznej, 36. odsłony Festiwalu 'Muzyczne… » więcej 2020-10-19, godz. 15:45 Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs "szukania" fałszywszych informacji w sieci Wyłapywanie oraz weryfikowanie fałszywych informacji w sieci - to główne cele międzynarodowego konkursu pod hasłem #FakeHunter Challenge organizowanego przez… » więcej 2020-10-18, godz. 16:12 Moszna: na spotkanie z instrumentem da Vinciego poczekamy do wiosny, ale organizatorzy festiwalu walczą o każdy koncert… Tuż po weekendzie (19.10) mieliśmy się przekonać, jak wygląda i działa Viola Organista - instrument zbudowany przez Sławomira Zubrzyckiego, polskiego pianistę… » więcej 2020-10-17, godz. 13:00 Filharmonia Opolska: kreatywne podejście do pandemicznych ograniczeń [ZDJĘCIA] Tańce skomponowane we Francji, Anglii, Meksyku, ale także w Polsce przedstawił w piątkowy (16.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, zespół… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***