Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-27, 16:25 Autor: Daniel Klimczak

Muzeum Polskiej Piosenki ponownie udostępnia swoje zbiory. Odwiedzający muszą jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ponownie otwarte [fot. Daniel Klimczak]
Od dziś (27.06) można ponownie odwiedzać Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Placówka została otwarta po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.
Podczas zwiedzania należy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Ponadto, obsługa dokonuje pomiarów temperatury u każdej osoby chcącej skorzystać z oferty jednostki. Kierownik działu wystaw i edukacji muzealnej w MPP Mateusz Torzecki wskazuje, że zwiedzający mogą oglądać dwie ciekawe wystawy.

- Udało nam się przedłużyć ekspozycję, którą otworzyliśmy w lutym. Jest to wystawa czasowa pod tytułem Mieczysław Fogg, pieśniarz Polaków. Pierwsza taka wystawa w ogóle w historii, która pokazuje w jednym miejscu tak olbrzymią liczbę pamiątek związanych z tą długą, bo blisko 60-letnią karierą - tłumaczy.

Ponadto, cały czas dostępna jest wystawa stała, na którą składa się ponad 170 godzin materiałów audiowizualnych.

Instytucja wskazuje, że frekwencja po przerwie jest zadowalająca. Jednym z pierwszych odwiedzających był pan Paweł, który chciał zapoznać mieszkającego za granicą krewnego z polskim dorobkiem muzycznym.

- Nie było go tu nigdy, więc stwierdziliśmy, że to jest dobry pomysł, żeby przyjść. Ja też, jak gdzieś jadę, to chcę zaznajomić się z tą kulturą, więc wypadałoby też trochę muzyki poznać. Także myślę, że tak, muzyka jest ważna - dodaje.

Ze względów bezpieczeństwa, część atrakcji jest jednak nadal wyłączona z ekspozycji, lub udostępniana w ograniczony sposób. Muzeum na razie nie prowadzi też zajęć edukacyjnych.

Dodajmy, ze placówka jest czynna codziennie, oprócz poniedziałków, od 10:00 do 18:00.
Mateusz Torzecki
pan Paweł

Kultura i rozrywka

2021-02-25, godz. 20:00 Premiera w Teatrze Ekostudio w Opolu w reżimie sanitarnym, ale z publicznością Opolski Teatr Ekostudio proponuje pierwszą w tym roku premierę z publicznością. W piątek (26.02) na deskach teatru zobaczymy przedstawienie historyczne zatytułowane… » więcej 2021-02-25, godz. 16:30 "Nowe Epifanie" 2021 z opolskim akcentem Trwający po raz 12. festiwal 'Nowe Epifanie' w tym roku przeniósł się do internetu. W ramach imprezy Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie prezentuje spektakle… » więcej 2021-02-25, godz. 14:00 Ruszył nabór wniosków do wiosennej edycji EDUKO Rozpoczęła się wiosenna edycja programu 'EDUKO - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021' w naszym województwie. W tym roku przewidziano dwa konkursy, w których na… » więcej 2021-02-25, godz. 12:00 "Cztery struny, czwarta symfonia" i dwóch wybitnych muzyków w Filharmonii Opolskiej Utytułowany wiolonczelista młodego pokolenia i wybitny polski dyrygent świętujący 50-lecie pracy artystycznej wystąpią w piątkowy (26.02) wieczór w Filharmonii… » więcej 2021-02-25, godz. 10:30 W Radiu Opole powstał audiobook o żołnierzu wyklętym - o Władysławie Załagowiczu, pseudonim "Felek" W poniedziałek 1 marca również na antenie Radia Opole będziemy obchodzili Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W nawiązaniu do obchodów aktor i historyk… » więcej 2021-02-25, godz. 09:00 Rusza nowa edycja projektu "Teatr!.Poczuj to!" Od 2013 roku Opolski Teatr Lalki i Aktora realizuje projekt edukacyjny skierowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin zatytułowany 'Teatr. Poczuj to!'. W… » więcej 2021-02-24, godz. 21:00 Muzeum Ziemi Głubczyckiej zaprasza do zwiedzania ekspozycji poświęconej obozowej rzeczywistości jeńców wojennych W głubczyckim muzeum można oglądać wystawę czasową wypożyczoną z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu związaną z codziennym życiem… » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 Kolejny krok do utworzenia muzeum porcelany tułowickiej. Gmina pozyskała pieniądze na doposażenie Przeszklone witryny i ławki, które zostaną zainstalowane w poczekalni. Takie wyposażenie trafi w ramach projektu 'Ceramika tułowicka po KOLEI' do tworzonego… » więcej 2021-02-24, godz. 14:00 Jacek Podsiadło opowie w bibliotece o archaizmach Opolski poeta Jacek Podsiadło w ramach cyklu 'Fajne komplety' spotka się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ponieważ biblioteka organizuje… » więcej 2021-02-24, godz. 12:00 Pierwsza w tym roku premiera w Kochanowskim ODWOŁANA ! Teatr ze względów bezpieczeństwa związanego z pandemią covid odwołuje piątkową premierę przedstawienia 'Amator 2020' i spektakle w sobotę i niedzielę.Teatr… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »