Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-22, 16:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Przed nami Noc Kultury w Opolu. Część imprez tylko w internecie

Przed nami Noc Kultury w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami Noc Kultury w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami Noc Kultury w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami Noc Kultury w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Sjesta na tarasie, kino samochodowe, czy wirtualny koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu DJ-ów - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na najbliższą Noc Kultury w stolicy regionu. W piątek (26.06) w 10 miejscach wydarzenia odbędą się stacjonarnie, a w 6 w formie on-line.
- Wejść fizycznie będziemy mogli między innymi do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Śląska Opolskiego i Galerii Sztuki Współczesnej. Tym razem na seans kina samochodowego można wjechać bezpłatnie - mówi Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury, turystyki i współpracy zagranicznej w opolskim ratuszu.

- Bezpłatne wejściówki są na stronie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. O godzinie 21.00 będzie otwarcie bram, a o 22.00 zapraszamy na projekcie filmu "Narodziny Gwiazdy". Tego kina plenerowego w piątek będzie więcej. Również kawiarnia "Kofeina" razem z kinem "Meduza" organizuje pokaz dwóch francuskich filmów.

Wszystkie otwarte wydarzenia odbędą się z zachowaniem wymogów sanitarnych. Maksymalnie wejść będzie mogło 150 osób. - Podczas Sjesty na Tarasie będziemy mogli usłyszeć Roberta Cichego - mówi Anna Stompor z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. - Będzie wspaniała możliwość zobaczenia i usłyszenia jego premierowego koncertu. W piątek wychodzi jego drugi album "Dirty Sun" i o godzinie 21.00 będzie można usłyszeć go na żywo.

Dodajmy, że Radio Opole również włącza się w tegoroczną Noc Kultury. Od godziny 20.10 do 20.50 gościem audycji "Rewiry Kultury" będzie Iwona Chmielowską, autorka i ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych. Wszystkie informacje o akcji dostępne są na stronie www.nockultury.opole.pl.
Magdalena Matyjaszek
Anna Stompor

Kultura i rozrywka

2020-10-31, godz. 10:00 Cisza głośniejsza od dźwięków... Muzyka zamarła w Filharmonii Opolskiej! [ZDJĘCIA] Zerwany akord i wymowna cisza zabrzmiały w piątkowy (30.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Chwilę później publiczność zgromadzona… » więcej 2020-10-31, godz. 08:00 Opolski teatr przygotowuje premiery. "Działamy, gramy wtedy, kiedy możemy" Będący cały czas w remoncie Teatr imienia Jana Kochanowskiego w Opolu w tym sezonie artystycznym przygotowuje wiele spektakli w kooperacji z teatrami z innych… » więcej 2020-10-30, godz. 19:00 Dyktando niepodległościowe. Uczcić święto i jednocześnie język polski Twórcy portalu dyktanda.pl proponują udział w nietypowym dyktandzie. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i pomóc finansowo innym. Organizatorzy chcą… » więcej 2020-10-30, godz. 17:00 Filharmonia Opolska: dwa wieczory z "Requiem" Mozarta Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusa Mozarta zamknie październikowy cykl koncertów w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Dzieło klasyka wiedeńskiego… » więcej 2020-10-30, godz. 15:30 Bez filmów o koronawirusie na "Publicystyce" Tylko dwa obrazy dotyczące pandemii znalazły się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych 'Publicystyka' w Kędzierzynie-Koźlu. Filmy… » więcej 2020-10-30, godz. 13:00 Opolski teatr zaprasza na casting - poszukiwana kobieta w wieku 18 – 30 lat do spektaklu „Śniadanie u Tiffany’e… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na casting. Jest poszukiwana aktorka w wieku 18 - 30 lat do głównej roli żeńskiej w spektaklu opartym na powieści… » więcej 2020-10-30, godz. 09:15 Wykład i wystawa o dziejach Żydów nad Odrą w Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nową wystawę. Od 5 listopada do końca roku będzie można zobaczyć ekspozycję zatytułowaną „Z biegiem rzeki. Dzieje… » więcej 2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***