Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-26, 06:50 Autor: Agnieszka Stefaniak

Można zaplanować wakacje. Przed nami 21. targi "W stronę słońca"

Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu - archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu - archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Konferencja prasowa nt. targów [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja prasowa nt. targów [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja prasowa nt. targów [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja prasowa nt. targów [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu - archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu - archiwum [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ponad 80 wystawców zagości na 21. Międzynarodowych Targach Turystycznych "W stronę słońca". Impreza rozpocznie się dzisiaj (26.05) na opolskim rynku i potrwa do niedzieli.
Swoje propozycje na wakacyjny urlop czy "weekendowy wypad" zaprezentują goście z Francji, Niemiec i Czech oraz przedstawiciele niemal wszystkich województw. Opolskie promować będzie się szlakami pieszymi i rowerowymi, perełkami architektury oraz smakami regionu.

- Ta turystyka jednodniowa, weekendowa, skierowana do mieszkańców naszego regionu jest dla nas bardzo ważna, więc będą prezentowały się nasze turystyczne gminy. Mamy też dwie gwiazdy w tym roku. Od strony kulinarnej Pascal Brodnicki i DJ Adamus, jeśli chodzi o tę kwestę muzyczną - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa.

Będą spotkania z podróżnikami i smakowanie lokalnych potraw. Goście znad morza uraczą Opolan goframi, marszałek województwa przygotuje polędwiczki wieprzowe z buchtami, a wicemarszałek - pstrąga po poliwodzku. - Kulinarnie będą się prezentować także opolskie gminy - mówi Małgorzata Białek ze Stowarzyszenia Promocji Śląska Opolskiego "Profil".

- Będą prezentacje kulinarne różnych gestorów naszego województwa. Oni na mobilnych kuchniach będą prześcigali się w wariacjach na temat regionalnych potraw. Każda prezentacja zakończy się degustacją.

Dla dzieci przygotowano strefę gier i zabaw. Dodajmy, także Radio Opole będzie na miejscu. W sobotę (27.05) będziemy nadawać z opolskiego rynku. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs kulinarny, którego nasza rozgłośnia jest współorganizatorem. Laureat będzie gotował wspólnie z Pascalem Bronickim i Dj-em Adamusem.
Zbigniew Kubalańca
Małgorzata Białek

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 06:05 Znamy hasło i liderów listy wyborczej Mniejszości Niemieckiej w wyborach do Sejmu Opolskie Region Dialogu - z takim hasłem do zbliżających się wyborów parlamentarnych pójdzie Mniejszość Niemiecka. Poznaliśmy także osoby, które zajmą… » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej 2023-06-04, godz. 14:51 Zakończono poszukiwania zaginionego wędkarza Policja i straż pożarna poszukują w Kędzierzynie-Koźlu zaginionego wędkarza. Mężczyzna pozostawił przy brzegu samochód, namiot i sprzęt wędkarski. » więcej 2023-06-04, godz. 13:43 W Opolu uczczono rocznicę wyborów kontraktowych. Nie zabrakło też antyrządowych haseł Obchody związane z 34. rocznicą wyborów kontraktowych odbywają się także w naszym regionie. Kilkaset osób zebrało się w południe na opolskim Placu Wolności… » więcej 2023-06-04, godz. 09:00 Szeroki przekrój muzyczny na zbliżających się Dniach Kluczborka. Obowiązują bilety Zespół Dżem i Krzysztof Kiljański to największe gwiazdy zbliżających się Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 9-10 czerwca. » więcej 2023-06-04, godz. 08:15 Sygnały myśliwskie można było usłyszeć w Opolu. "Tak pokazujemy miłość do przyrody" Blisko 60 solistów i 10 zespołów zaprezentowało się w Opolu podczas XVII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich o statuetkę opolskiej Karolinki. » więcej 2023-06-04, godz. 07:15 Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »