Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-18, 08:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Poznać lepiej atrakcje Opolszczyzny i innych regionów. Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej przerwie

XVII. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
XVII. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej przerwie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej przerwie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
18. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
18. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Blisko stu wystawców zaprezentuje się na opolskim rynku podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki "W stronę słońca". Od piątku (20.05) do niedzieli do poznawania ciekawych zakątków będą zachęcać nie tylko opolskie gminy, ale także przedstawiciele Mazowsza, Podhala czy partnerzy z Czech, Niemiec i Hiszpanii.
- Wracamy z targami po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. - Pokażemy wszystko, co dobre w województwie opolskim. Targi są skierowane do mieszkańców regionu, aby poznali jeszcze lepiej Opolszczyznę, ale także do turystów z zewnątrz. Będziemy mówili o tym, co wspaniałego jest na terenie naszego regionu. Będziemy tez mówić o kulinariach, będą też filmy i spotkania z podróżnikami.

- Gminy, które będą się prezentować stawiają w tym roku przede wszystkim na bezpośredni kontakt z turystami odwiedzającymi targi - mówi Teresa Hrynkiewicz ze stowarzyszenia "PROFIL". - Ci ludzie, którzy przyjeżdżają z naszych wystawców są pasjonatami, potrafią pięknie opowiadać o swoim regionie. Będzie to lubelskie, będzie to Mazowsze, Podbabiogórze po raz pierwszy się u nas pokaże. Będzie też Małopolska, górale flisacy z Pienin, ambasada Hiszpanii, będzie też oferta agroturystyczna.

- Przygotowaliśmy grę duża grę planszową z atrakcjami turystycznymi i nagrodami. W tym roku gościem specjalnym targów będzie opolanka Barbara Kurdej-Szatan - dodaje Małgorzata Białek ze stowarzyszenia "PROFIL".

Gość specjalny pojawi się na opolskim rynku w piątek od godziny 11:00.

Podczas targów będzie można także skosztować m.in. włoskich specjałów, w tym wędliny, sery czy oliwki. Pojawi się także specjalne stoisko "Opolskie ze smakiem".

Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca" w piątek i w sobotę potrwają od 11:00 do 18:00, natomiast w niedzielę do godziny 16:00.

Radio Opole patronuje medialnie temu wydarzeniu.
Zbigniew Kubalańca
Teresa Hrynkiewicz, Małgorzata Białek

Kultura i rozrywka

2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej 2022-07-02, godz. 11:45 Domy kultury mogą aplikować o pieniądze z NCK. Tym razem chodzi o cyfryzację Nawet 200 tysięcy złotych mogą otrzymać samorządowe domy kultury, centra sztuki czy biblioteki z Narodowego Centrum Kultury. Ruszył drugi konkurs grantowy… » więcej 2022-07-02, godz. 08:25 Zespół Pieśni i Tańca Opole obchodził swoje 70. urodziny [ZDJĘCIA] Koncertem w Amfiteatrze Opolskim Zespół Pieśni i Tańca Opole uczcił swoje 70-lecie. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce z różnych stron Polski w wykonaniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »