Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-27, 10:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wakacje na wsi albo w... Burgundii. Trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne. Radio Opole jest na miejscu [ZDJĘCIA]

21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
21. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, pora zaplanować letni wypoczynek. Idealną okazją do tego są 21. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca", które rozpoczęły się w Opolu. Na rynku można spotkać wystawców z całej Polski, ale też z zagranicy. Promują się na różne sposoby - od ulotek, przez gadżety, po atrakcje kulinarne.
- My zachęcamy turystów do przyjechania na wakacje na wieś. Mamy coraz więcej gospodarstw agroturystycznych - mówi Wiesław Czerniec, prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne".

- Kto spróbuje wsi, to nie mówi, że byłem na wsi. On po prostu był raz na Lubelszczyźnie, w górach czy nad morzem. Ciągle podróżuje, bo wieś daje dużo możliwości. Ona też jest atrakcyjna o każdej porze roku, przy każdej pogodzie. To są rzeczy, których czasami po prostu nie mamy w ofercie typowo związanej z takim opalaniem, wylegiwaniem się nad morzem.

- Jesteśmy tu po raz pierwszy w tym regionie i bardzo się cieszymy, że możemy się pokazać. Mamy bardzo bogatą ofertę turystyczną - dodaje Karine L'Hostis, dyrektor biura współpracy międzynarodowej w regionie Burgundia Franche Comte.

- Zapraszam do Burgundii ze względu na to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, a przede wszystkim miłośnicy spokoju, ciszy, ale też różnego rodzaju aktywności. Jest tak naprawdę bardzo ciężko powiedzieć, do którego miejsca szczególnie zaprosić, dlatego że one wszystkie są piękne.

Województwo opolskie zachęca turystów do odwiedzenia naszego regionu poprzez ścieżki rowerowe, jeziora i góry.

- Całą tę infrastrukturę kajakową. Piękne zabytki, pałace, szlak drewnianych kościołów, skanseny, piękne muzea. Ta warstwa kulturalna jest tutaj przebogata. U nas się kultywuje tradycje, funkcjonuje też cały czas ten miks, tygiel kulturowy. To widać w folklorze, tradycji, obrzędach - dodaje Natalia Ciempka z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

21. Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca" potrwają do jutra (28.05).

Dodajmy, że dzisiaj na opolskim rynku swoje stanowisko ma Radio Opole. Dziennikarzy i prowadzących programy będzie można spotkać do godziny 18:00. Dodatkowo o 16:30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Festiwal od kuchni", będącego częścią akcji "60/60 w Radiu Opole", a DJ Adamus zagra największe przeboje opolskiego festiwalu.
Wiesław Czerniec
Karine L'Hostis
Natalia Ciempka

Wiadomości z regionu

2023-10-02, godz. 18:41 Prymusi wybrani, także ci dorośli. Podczas Regionalnego Święta Edukacji sypnęło nagrodami 60 nowych prymusów ma od dziś Opolszczyzna. To tytuł trafiający do uczniów, którzy z nauki czerpią przyjemność, ale równocześnie osiągają wysokie… » więcej 2023-10-02, godz. 17:30 Papier przyjmie wszystko, ale co dalej? Pytamy o rewitalizację linii kolejowej 144 [INTERWENCJA] - My płacimy i się domagamy, a zdanie PKP PLK uważam za skandaliczne - tak Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa, komentuje stanowisko kolejowej spółki… » więcej 2023-10-02, godz. 16:53 Prace na śluzie w Krapkowicach już na finiszu. To inwestycja na 220 mln zł Ponad 220 mln zł kosztuje modernizacja śluzy na Odrze w Krapkowicach. Inwestycja jest już gotowa w 90%, a dziś (02.10) podczas wizyty studyjnej można było… » więcej 2023-10-02, godz. 16:52 Kto zaatakował kogo i czy chodziło o narodowość? Sprawa bójki z 2019 roku w sądzie Pobił na tle narodowościowym czy został pobity? Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszyła rozprawa Pawła T. oskarżonego o pobicie dwóch Gruzinów cztery lata… » więcej 2023-10-02, godz. 16:50 Wybory 2023. Kandydaci MN o rolnictwie: wyższe ceny w skupach, stabilizacja i mniej biurokracji Mniejsza biurokracja, wyższe ceny w skupach i stabilizacja sytuacji rynkowej. To rolnicze postulaty kandydatów Mniejszości Niemieckiej do Sejmu. » więcej 2023-10-02, godz. 15:34 Zdarzenia drogowe w regionie, są utrudnienia w ruchu. Gdzie? Uwaga, kierowcy w Opolu. Możliwe są utrudnienia na obwodnicy Czarnowąs, gdzie skoda uderzyła w bariery. Policjanci informują, że kierowca był nietrzeźwy… » więcej 2023-10-02, godz. 15:30 Decyzja resortu zdrowia jest, czas na pieniądze. Budowa centrum sercowo-naczyniowego przy USK coraz bliżej Jest zielone światło na budowę centrum sercowo-naczyniowego przy USK w Opolu. Dziś (02.10) resort zdrowia wydał dokument poświadczający zasadność tej… » więcej 2023-10-02, godz. 15:19 Wybory 2023. Nowoczesna po marszu, z planem na 100 dni po wyborach - Mamy cudowny dzień, pogodę i jesteśmy naładowani energią po Marszu Miliona Serc - tymi słowami przywitał dziennikarzy na konferencji prasowej Adam Szłapka… » więcej 2023-10-02, godz. 15:15 Prudnicka w Krapkowicach równa i bezpieczna. Koniec remontu w centrum miasta Niespełna 1,3 mln zł kosztowało wzmocnienie nawierzchni ul. Prudnickiej w Krapkowicach. Prace objęły odcinek nieco ponad 800 metrów. Teraz jest równo i… » więcej 2023-10-02, godz. 15:00 Nowe miejsca żłobkowe w Kluczborku. "Wszyscy rodzice znajdą miejsce dla swoich dzieci" 37 nowych miejsc opieki dla dzieci najmłodszych zyska gmina Kluczbork w Publicznym Przedszkolu numer 7 z Oddziałami Żłobkowymi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »