Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-26, 10:00 Autor: Jacek Rudnik

W Opolu ruszają targi turystyczne. To oferta dla rodzin planujących wypoczynek w kraju i za granicą

Międzynarodowe Targi Turystyczne [fot. Ewelina Laxy]
Międzynarodowe Targi Turystyczne [fot. Ewelina Laxy]
Teresa Hrynkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Teresa Hrynkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Trzy dni promocji atrakcji turystycznych w kraju i za granicą: agroturystyka, wypoczynek indywidualny, rodzinny, konkursy z nagrodami, spotkania z podróżnikami oraz wspólne gotowanie - złożą się na rozpoczynające dzisiaj (26.05) w Opolu trzydniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne "W stronę słońca". Na miejscu swoje stanowisko będzie mieć także Radio Opole.
- Agroturystyka to super propozycja dla całych rodzin, dla tych, którzy są aktywni i także mniej aktywni - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Teresa Hrynkiewicz, organizator inaugurowanych w Opolu targów turystycznych.

Zaletą formy agroturystycznej jest elastyczność organizatora, jeśli chodzi o dopasowanie programu wypoczynku do indywidualnych potrzeb konkretnej rodziny.

- Będzie można na miejscu zapoznać się z taką ofertą, dostać wszystkie namiary, bo raczej nie sprzedają u nas bezpośrednio na targach, ale można później bezpośrednio kontaktować się z touroperatorami turystyki krajowej i również zagranicznej - wyjaśniła Teresa Hrynkiewicz.

Na opolskim rynku przez trzy dni będzie można poznawać atrakcje turystyczne i kulinarne z całego kraju i zagranicy, ale też wziąć udział w zabawach z nagrodami.

- Będzie szereg konkursów, będzie można zobaczyć przepiękne filmy na telebimie z różnych regionów Polski, ale również nasze województwo się pięknie zaprezentuje, będzie też ciekawostka - gotowanie z Pascalem Brodnickim i wszystko będzie wspomagane przez nasze koła gospodyń wiejskich - dodała.

Oficjalnie otwarcie dzisiaj (26.05) godz. 11:00. W sobotę także kulinarno-muzyczna akcja Radia Opole z udziałem Pascala Brodnickiego i Dj Adamusa Adama Jaworskiego. Radio Opole będzie mieć w rynku swoje stanowisko plenerowe, skąd będzie nadawany program "na żywo".

Na targach swoje stanowiska będą mieć także Koła Gospodyń Wiejskich między innymi z Sieronowic, ale nie zabraknie też spotkań z podróżnikami czy promocji coraz bardziej rozbudowanej mapy ścieżek rowerowych w Opolskiem.

Ekspozycja "W stronę słońca" nastawiona jest także na pokazywanie atutów turystycznych Opolszczyzny np. w kontekście atrakcji na zamku w Mosznej. Dzisiaj (26.05) od godz 11:00 do 18:00, w sobotę (27.05) od godz. 10:00 do 18:00, a w niedzielę (28.05) od godz 10:00 do 16:00.
Teresa Hrynkiewicz 01
Teresa Hrynkiewicz 02

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 17:30 Naukowcy ponownie badają tradycję układania dywanów kwietnych [ZDJĘCIA] Grupa badaczy ponownie prowadziła obserwacje w miejscowościach, w których układane są dywany kwietne. Już w środę towarzyszyli mieszkańcom Olszowej, Klucza… » więcej 2023-06-08, godz. 14:23 Przez wsie, miasta i miasteczka przeszły procesje. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało Procesja do czterech ołtarzy, sypanie kwiatów i wspólna modlitwa. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, czyli uroczystość liturgiczna ku czci… » więcej 2023-06-08, godz. 14:13 Rośnie bilans ofiar wczorajszego wypadku. 49-latka zmarła w szpitalu Lekarzom nie udało się uratować życia 49-latki, która odniosła obrażenia we wczorajszym wypadku na DK 40 między Pokrzywinicą a Twardawą. » więcej 2023-06-08, godz. 13:15 Duże koła i odpowiedni silnik. Druhowie z Gorzowa Śląskiego mają prawie nowy samochód Prawie nowy samochód typu pickup otrzymali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim od magistratu. » więcej 2023-06-08, godz. 10:27 Działasz w Korpusie Solidarności? Zgłoś się na bezpłatny campus wolontariat Opolscy wolontariusze działający w ramach Korpusu Solidarności mogą wciąć udział w bezpłatnym obozie wakacyjnym. Przypomnijmy, to rządowy program wspierania… » więcej 2023-06-08, godz. 10:25 Mieszkańcy od rana układają kwietne dywany. "Boże Ciało to dla nas sama radość" [ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała wyjątkowo jest obchodzona w Zalesiu Śląskim, Olszowej, Kluczu i Zimnej Wódce (powiat strzelecki). Mieszkańcy od lat pielęgnują… » więcej 2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »