Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-20, 18:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Od Mazur po góry i zagranicę. Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca"

Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na opolski rynek wróciły Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca". Do niedzieli chętni mogą odwiedzać kilkadziesiąt stoisk prezentujących najciekawsze zakątki naszego kraju i atrakcje Mazur, Lubelszczyzny czy Dolnego Śląska. Wydarzenie jest organizowane przez urząd marszałkowski i stowarzyszenie PROFIL.
- Przez te dwa lata brakowało tego wszystkiego. Tyle lat się ma, a człowiek Polski nie zna - mówi jedna z mieszkanek Opola.

- Przybyłem na targi, bo nie było ich tu dwa lata. Teraz po pandemii to wszystko zaczyna się odnawiać. Lubię się dowiadywać, co nowego, odwiedzać stoiska. Nazbierałem trochę map i folderów, one pomagają w organizacji wycieczek - dodaje jeden z mężczyzn.

- Przyjechałem z Nowej Soli na kilka godzin specjalnie na te targi. Zainteresowały mnie stoiska "Uzdrowiska kłodzkie", "Beskid Niski" i to związane z Iwanofrankowskiem. Ale odwiedzam wszystkie stoiska - dodaje turysta.

- Prezentujemy projekt "Mazury na szlaku kultury" - mówi Anna Ciesielska. - To jest połączona oferta 4 ośrodków turystycznych. To jest oferta gastronomiczna, turystyczna, związana także z rekreacją i aktywnością. Baza hotelowa bardzo rozwijała się przez ostatnie dwa lata i była rozbudowywana. Miejsc noclegowych nie brakuje.

- Przygotowaliśmy stoisko wspólnie z naszym słowackim partnerem z Oravską Polhorą. promujemy walory turystyczne i kulturowe Podbabiogórza. Mamy dużo ciekawych miejsc, ale to teren taki spokojny do wypoczynku, gdzie można odpocząć od tłumów - dodaje Janusz Kociołek, naczelnik wydziału kultury i promocji Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Wśród wystawców nie brakuje także reprezentantów z Opolszczyzny. Na opolskim rynku spotkamy m.in. Kluczborsko-Oleską Lokalną Organizację Turystyczną. - To kraina mlekiem i miodem płynąca - mówi Maria Żurek, prezes organizacji. - Zapraszamy do naszych gospodarstw agroturystycznych i hoteli, do restauracji, gdzie są produkty regionalne oparte na tych właśnie produktach, czyli maśle, mleku i miodzie. I tę ofertę tu przedstawiamy.

- Pandemia zostawiła pewien ślad w naszych przyzwyczajeniach i w umysłach. Zaczynamy doceniać przestrzeń, swobodę, zaczynamy doceniać intymność. A to oferuje turystyka wiejska - dodaje Wiesław Czerniec, prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne".

Targi turystyczne na opolskim rynku dziś i jutro potrwają do godziny 18:00. Wydarzenie zakończy się w niedzielę o godzinie 16:00. Przez cały czas dostępne będzie także specjalne stoisko organizowane pod hasłem "Opolskie ze smakiem".
ludzie
Anna Ciesielska, Janusz Kociołek
Maria Żurek, Wiesław Czerniec

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 17:00 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu. Są duże utrudnienia w ruchu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej 2022-07-05, godz. 16:30 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 15:30 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:50 Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »