Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-22, 13:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Prelekcje, blok kulinarny i propozycje atrakcji do zwiedzania. Trwa ostatni dzień targów turystyki na opolskim rynku

20. Międzynarodowe Targi Turystyki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
20. Międzynarodowe Targi Turystyki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
20. Międzynarodowe Targi Turystyki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
20. Międzynarodowe Targi Turystyki [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ruszył ostatni dzień 20. Międzynarodowych Targów Turystyki na opolskim rynku. W programie są m.in. prelekcje o polskim wybrzeżu czy blok kulinarny poświęcony kuchni śląskiej. Wśród kilkudziesięciu wystawców prezentujących walory swoich regionów można spotkać przedstawicieli konkretnych atrakcji turystycznych.
- Jesteśmy około 150 kilometrów oddaleni od Opola. Proponujemy zwiedzanie podziemnego miasta w Górach Sowich, czyli tajemniczego kompleksu Adolfa Hitlera - mówi Zdzisław Łazanowski z podziemnego miasta Osówka na Dolnym Śląsku. - Trasa pod ziemią jest podzielona na dwie części. Pierwsza jest multimedialna z różnego typu filmami dokumentalnymi. Druga część to okres powojenny. W zupełnych ciemnościach, tylko przy latarkach, przewodnicy oprowadzają po całych podziemiach. Jest też odcinek, który znajduje się pod wodą i ten fragment turyści muszą pokonać za pomocą łodzi i kładek.

- Płynąć przełomem Dunajca, wioząc ludzi na naszej łodzi możemy pokazać piękno Pienin pokazać z innej perspektywy. Płynie się ponad 2 godziny. W tym czasie można nacieszyć oczy pięknymi widokami, a uszy opowieściami flisaków. Opowiadamy o historii, o przyrodzie, o naszych tradycjach - dodaje Stanisław Migdał, flisak pieniński, wiceprezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Wydarzenie na opolskim rynku potrwa do godziny 16:00. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Zdzisław Łazanowski, Stanisław Migdał

Wiadomości z regionu

2022-07-03, godz. 20:00 Wakacyjne promocje na stacjach benzynowych. Co na to opolanie? Najpierw Orlen, następnie Lotos, a teraz pozostałe konkurencyjne stacje benzynowe. Po tym, jak Orlen wprowadził rabat w wysokości 30 groszy na litrze paliwa… » więcej 2022-07-03, godz. 18:30 Pogoda pokrzyżowała szyki, ale się nie poddali. W Baborowie odbył się I Piknik Militarny "Południowa Opolszczyzn… Choć początkowo pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, to zadbali oni o to, żeby choć jeden dzień z zaplanowanego na cały weekend Pikniku Militarnego… » więcej 2022-07-03, godz. 17:15 Powitanie wakacji w Strzelcach Opolskich z PPO, czyli integracja lokalnej społeczności Pokazy strażackie, animacje dla dzieci, spotkanie z alpakami, szereg stoisk tematycznych od policji przez straż pożarną, PZŁ czy leśników oraz koncerty… » więcej 2022-07-03, godz. 15:00 Ostatni dzień Lata Kwiatów w Otmuchowie. Miasto odwiedziło tysiące turystów Ponad 300 wystawców, przepiękne kwiaty, koncerty i wyjątkowy klimat otoczenia otmuchowskiego zamku. Powoli dobiega końca 49. Lato Kwiatów, które przez trzy… » więcej 2022-07-03, godz. 13:00 Norbert Krajczy przechodzi na emeryturę. Nyski ZOZ będzie miał nowego dyrektora Kierował nyskim szpitalem przez 30 lat. Teraz przejdzie na emeryturę. Norbert Krajczy złożył rezygnację z funkcji dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 W czasie upałów ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty. Przybywa wezwań do omdleń i udarów Upały nie odpuszczają w naszym regionie, zapowiadana na dzisiaj temperatura to 27 stopni. Kiedy w ostatnich dniach termometry wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza… » więcej 2022-07-03, godz. 10:30 Druhowie z OSP Jarnołtówek, jak ratownicy GOPR, pomagają turystom w Górach Opawskich Strażacy z OSP Jarnołtówek w gminie Głuchołazy dbają o bezpieczeństwo turystów w Górach Opawskich. Druhowie nie tylko gaszą pożary czy walczą z podtopieniami… » więcej 2022-07-03, godz. 10:30 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Głuchołazach świętuje 5-lecie Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Głuchołazach świętuje 5 lat istnienia. Drużyny harcerek i harcerzy po kilkuletniej przerwie na nowo zawiązały się… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Gość Porannej Rozmowy Radia Opole Zmniejszył się zasięg ubóstwa w Polsce w 2021 roku w porównaniu do roku 2020 - poinformował Główny Urząd Statystyczny. - Dane pochodzą z badania budżetów… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Problem jest nie tylko w liczbach, ale i promilach. Plaga pijanych kierowców na opolskich drogach Mimo kar, prowadzonych akcji prewencyjnych i informacji w mediach, opolska policja w ciągu tygodnia zatrzymała aż 60 pijanych kierowców. Liczba osób, które… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »