Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 17:45 Autor: Jakub Biel

PSL z apelem do rządzących. Chcą odwołania ministra rolnictwa

Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
"Na tym stanowisku nie może być tchórza i kłamcy" – tak o ministrze rolnictwa Henryku Kowalczyku mówią przedstawiciele opolskiego PSL-u. Ludowcy chcą odwołania wicepremiera i apelują do Prawa i Sprawiedliwości o poparcie w tej sprawie. To echa wczorajszej (23.03) wizyty ministra na Opolszczyźnie.
Przedstawiciele PSL-u podkreślają, że sytuacja w rolnictwie jest tragiczna, a rolnicy dali temu wyraz przed prudnickim biurem poselskim Katarzyny Czochary, gdzie wysypali przed drzwiami zboże.

- Składamy wniosek o odwołanie ministra i liczymy na poparcie wniosku przez parlamentarzystów PiS – mówi Marcin Oszańca, lider PSL-u na Opolszczyźnie.

- Pan minister będąc na Opolszczyźnie miał mieć spotkanie w Nysie, natomiast, gdy dowiedział się o tym, jakie skrzykują się protesty rolników – tam ponad 300 traktorów już jechało do Nysy z transparentami – wystraszył się i uciekł do Warszawy. Na takim stanowisku nie może być tchórza i kłamcy, bo to jest zbyt ważna działka dla naszego interesu, dla Polski.

- Ubolewam, że PSL pozwala sobie na takie wycieczki w stosunku do wicepremiera. Jednak funkcja i osoba wymaga pewnego szacunku – odpowiada Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Nie za dobrze to świadczy o młodym liderze PSL-owców. A ja osobiście uważam, że pan wicepremier Kowalczyk jest jednym z najlepszych po 89 roku ministrów rolnictwa, którego urzędowanie przypadło na niesamowicie trudny czas. Na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego pan Oszańca i chyba stąd pozwala sobie na tak niestosowne i niedyplomatyczne wycieczki.

Ludowcy sugerują, że polska polityka rolna powinna opierać się o korytarze transportowe i kaucję 1000 złotych na każdą tonę zboża, która wjeżdża do Polski. Tak, by zboże zza wschodniej granicy trafiło rzeczywiście tam, gdzie jest potrzebne, czyli do Afryki.
Marcin Oszańca
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Trzecia droga i rozmowy o Polsce marzeń. Akcja Polski 2050 w Opolu Działacze opolskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni pytali mieszkańców Opola, o jakiej Polsce marzą i proponowali tzw. trzecią drogę w nadchodzących… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Strzeleccy policjanci dostali nowoczesny alkomat 22 tys. zł kosztował nowoczesny alkomat, który trafił do strzeleckich policjantów. Zapłaciły za niego gminy powiatu strzeleckiego i starostwo, a 2 tys… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Nad wodą trzeźwość, ostrożność i pilnowanie dzieci - apeluje policja O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypomina opolska policja u progu długiego weekendu. » więcej 2023-06-07, godz. 17:27 Niespokojny początek długiego weekendu. Mamy poważny wypadek na DK40 [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, są utrudnienia w ruchu na DK 40 między Pokrzywnicą a Twardawą. To trasa Kędzierzyn-Koźle - Głogówek. » więcej 2023-06-07, godz. 16:49 PSL pyta o sytuację w KOWR. W tle kwestia przetargu na grunty i zwolnienia Dlaczego nikt nie informuje o unieważnieniu przetargu na dzierżawę gruntów po firmie Top Farms? Między innymi takie pytanie do przedstawicieli Krajowego Ośrodka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »