Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-24, 17:45 Autor: Jakub Biel

PSL z apelem do rządzących. Chcą odwołania ministra rolnictwa

Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
Konferencja prasowa członków PSL w sprawie wizyty Ministra Rolnictwa w woj. opolskim [fot. Adam Dubiński]
"Na tym stanowisku nie może być tchórza i kłamcy" – tak o ministrze rolnictwa Henryku Kowalczyku mówią przedstawiciele opolskiego PSL-u. Ludowcy chcą odwołania wicepremiera i apelują do Prawa i Sprawiedliwości o poparcie w tej sprawie. To echa wczorajszej (23.03) wizyty ministra na Opolszczyźnie.
Przedstawiciele PSL-u podkreślają, że sytuacja w rolnictwie jest tragiczna, a rolnicy dali temu wyraz przed prudnickim biurem poselskim Katarzyny Czochary, gdzie wysypali przed drzwiami zboże.

- Składamy wniosek o odwołanie ministra i liczymy na poparcie wniosku przez parlamentarzystów PiS – mówi Marcin Oszańca, lider PSL-u na Opolszczyźnie.

- Pan minister będąc na Opolszczyźnie miał mieć spotkanie w Nysie, natomiast, gdy dowiedział się o tym, jakie skrzykują się protesty rolników – tam ponad 300 traktorów już jechało do Nysy z transparentami – wystraszył się i uciekł do Warszawy. Na takim stanowisku nie może być tchórza i kłamcy, bo to jest zbyt ważna działka dla naszego interesu, dla Polski.

- Ubolewam, że PSL pozwala sobie na takie wycieczki w stosunku do wicepremiera. Jednak funkcja i osoba wymaga pewnego szacunku – odpowiada Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Nie za dobrze to świadczy o młodym liderze PSL-owców. A ja osobiście uważam, że pan wicepremier Kowalczyk jest jednym z najlepszych po 89 roku ministrów rolnictwa, którego urzędowanie przypadło na niesamowicie trudny czas. Na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego pan Oszańca i chyba stąd pozwala sobie na tak niestosowne i niedyplomatyczne wycieczki.

Ludowcy sugerują, że polska polityka rolna powinna opierać się o korytarze transportowe i kaucję 1000 złotych na każdą tonę zboża, która wjeżdża do Polski. Tak, by zboże zza wschodniej granicy trafiło rzeczywiście tam, gdzie jest potrzebne, czyli do Afryki.
Marcin Oszańca
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2023-06-02, godz. 10:35 70-lecie Staszica w Opolu. W weekend uroczystości rocznicowe Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu ma już 70 lat. W weekend (02-03.06) zaplanowano uroczystości rocznicowe oraz festyn rodzinny. » więcej 2023-06-02, godz. 10:15 Próby obciążeniowe mostów na S11. Trwa analiza badań Próby obciążeniowe na trzech mostach na S11 przeprowadził wykonawca nowej drogi. Obciążone pojazdy ciężarowe ustawiono na moście nad rzeką Stobrawa oraz… » więcej 2023-06-02, godz. 10:00 Dyrektor OCRM: nasi ratownicy medyczni są najlepiej wykształceni na świecie - Nie odstajemy od reszty Europy, a wręcz przeciwnie. Jeżeli chodzi o polskich ratowników medycznych, są najlepiej wykształconymi na świecie - ocenił w… » więcej 2023-06-02, godz. 09:41 Nyscy diabetycy kolejny raz "poszli po zdrowie" 3, 5 i 7 kilometrów - z takimi dystansami zmierzyło się ponad 150 osób, które w ramach III Marszu Po Zdrowie spotkało się w Siestrzechowicach. Impreza zorganizowana… » więcej 2023-06-02, godz. 08:30 Opole: od poniedziałku rusza bezpłatne szczepienie przeciwko HPV Opole przygotowuje się do powszechnego szczepienia przeciwko HPV. Od poniedziałku (05.06) rodzice dzieci w wieku 12 i 13 lat będą mogli zarejestrować je na… » więcej 2023-06-02, godz. 08:00 Ruszył Strzelecki Budżet Obywatelski. Czas na złożenie projektu do końca czerwca Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą już zgłaszać projekty, które chcieliby zrealizować w ramach Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Czas na… » więcej 2023-06-02, godz. 07:30 Bardzo sucho w lasach, a na horyzoncie nie ma deszczu. Wysokie ryzyko pożaru Bardzo wysokie zagrożenie pożarowe panuje w lasach całej Polski. Nie inaczej jest w naszym województwie - dla przykładu wokół Opola ściółka ma wilgotność… » więcej 2023-06-02, godz. 06:20 "Przygoda z tatą". Opolskie rodziny znów wezmą udział w grze terenowej Integracja, zacieśnianie więzi z dziećmi i dobra zabawa będą ponownie towarzyszyć grze miejskiej w Opolu pod hasłem 'Przygoda z tatą'. To inicjatywa sportowa… » więcej 2023-06-01, godz. 21:00 Mogą odetchnąć pełną piersią. Tężnia w Nysie już działa Mieszkańcy Nysy doczekali się pierwszej tężni solankowej. Ta została właśnie oficjalnie uruchomiona. To obiekt w kształcie prostokąta o wymiarach 15 na… » więcej 2023-06-01, godz. 21:00 Koniec utrudnień i objazdów - ul. Gliwicka w Kędzierzynie-Koźlu już przejezdna Kierowcy mogą już oficjalnie korzystać z wyremontowanej ul. Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Po wielu miesiącach utrudnień w ruchu wszystko wraca do no… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »