Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-08, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA]

Ubytki w drogach [fot. Maciej Marciński]
Ubytki w drogach [fot. Maciej Marciński]
Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur jest więcej.
Miejski Zarząd Dróg zdaje sobie z tego sprawę, ale z remontami ruszy dopiero na wiosnę.

- Bardzo trudno jeździ się po Opolu, dziury są praktycznie na każdej ulicy - mówią kierowcy.

- Tych dziur przybywa, jak najbardziej. Ja mam SUV-a, więc ja wjadę i wyjadę wszędzie. - Są miejsca, gdzie trudno jest nie trafić na dziurę, także jeździ się slalomem. - Ja akurat nie jestem kierowcą, a pasażerem, ale nie da się jeździć. Często mąż u mechanika zostawia auto. - Zdecydowanie tych dziur jest dużo. Akurat u mnie to mniejszy problem, bo jeżdżę SUV-em, ale generalnie są takie miejsca, gdzie niższym samochodem lepiej nie podjeżdżać.

- W tej chwili z racji tego, jakie panują warunki atmosferyczne oraz z racji tego, że otaczarnie nie działają, to robimy tylko remonty na zasadzie awaryjnego zabezpieczania ubytków - wyjaśnia Teresa Sobel-Wiej, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- To się dzieje cały czas. Nie pracujemy tylko w te dni, kiedy są bardzo duże opady deszczu albo tak jak wczoraj jest niska temperatura. Natomiast codziennie, dwie lub trzy brygady pracują i na bieżąco uzupełniają ubytki masą na zimno. Do takich docelowych remontów będziemy mogli przystąpić dopiero na wiosnę, czyli w okolicach marca lub kwietnia.

Według zapewnień MZD nawierzchnia na ulicy Struga na wiosnę ma być wymieniona w całości.

Dodajmy, że kierowcy, którzy uszkodzą sobie samochód przez ubytki w jezdni, mogą wezwać na miejsce policję lub straż miejską, a następnie zgłosić to do zarządcy drogi.
Kierowcy
Teresa Sobel-Wiej

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 19:15 Opony, lodówki, telewizory to częste śmieci sprzątane nad jeziorami Mimo regularnych akcji sprzątania wałów przy jeziorach turawskich, co roku opolscy wędkarze zbierają tam kilka ton śmieci. Jakub Roszuk ichtiolog i dyrektor… » więcej 2023-03-26, godz. 15:45 Dotlenieni RUN - zawody biegowe w strefie przemysłowej Skarbimierza i sadzenie drzew Strefa przemysłowa w Skarbimierzu już po raz drugi stała się areną zmagań sportowców. Jej ulicami przebiegli dziś (26.03) uczestnicy imprezy DotlenieniRUN… » więcej 2023-03-26, godz. 15:03 Coś dla siebie i dla innych, czyli mnóstwo ozdób oraz smakołyków w Betanii Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny dla hospicjum Betania w Opolu za nami. » więcej 2023-03-26, godz. 13:29 Kolorowo i różnorodnie na jarmarku wielkanocnym w Tułowicach Zajączki, pisanki, baranki czy bazie można było kupić dzisiaj (26.03) przy Tułowickim Ośrodku Kultury na jarmarku wielkanocnym. Impreza była połączona… » więcej 2023-03-26, godz. 13:15 Opole: Co z byłymi kortami? Miasto zapowiada konsultacje, a rada dzielnicy chce, żeby zapłaciło za sprzątanie Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ratusza co dalej z terenami po byłych kortach przy ul. Katowickiej w Opolu, za dawnym kinem Kraków. Adam Leszczyński, rzecznik… » więcej 2023-03-26, godz. 13:00 Collegium Nobilium Opoliense czeka na nowych liderów Do końca marca trwa rekrutacja do szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Została ona założona w 2012 roku w Opolu przez Stowarzyszenie Horyzonty, w… » więcej 2023-03-26, godz. 11:45 Rekordowy rok dla Banku Żywności w Opolu. Prawie 1400 ton żywności Blisko 1400 ton produktów spożywczych wydał Bank Żywności w Opolu osobom potrzebującym z całego województwa przez cały ubiegły rok. » więcej 2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »