Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-02, 19:30 Autor: Jakub Biel

Mieszkańcy alei Wojska Polskiego w Nysie mają dość. Żądają budowy drogi

Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Aleja Wojska Polskiego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Mieszkańcy alei Wojska Polskiego w Nysie mają żal do lokalnych władz o ignorowanie ich potrzeb. Chodzi o budowę drogi dojazdowej do ich posesji znajdujących się w tej części miasta, która była wielokrotnie obiecywana przez burmistrza Nysy. Do dziś około kilometrowy odcinek pozostaje bez przebudowy, a błoto i ogromne dziury w jezdni gruntowej powodują, że mieszkańcy mają duży problem z tym, aby dostać się do domów.
- To skandal – zgodnie mówią mieszkańcy alei Wojska Polskiego. - To jest trudno nazwać drogą. Grzęźniemy tu w błocie po kolana, a kto przyjedzie to pyta, czemu żeśmy myjni nie postawili, no bo samochody są nie do poznania. Jak się wyjedzie na drogę, to łapie policja i mandat, bo ma pan tak szyby zabrudzone.

- Co kolejne wybory słyszę, że ta droga będzie robiona, no i nic dalej. - Mieliśmy obiecane, że zostanie wykonane w tym roku, w 2023. W tym roku już się w budżecie nie pojawiła ta droga, także jesteśmy zbulwersowani i czujemy się bezsilni.

Opieszałość lokalnych władz skrytykował wiceprzewodniczący sejmiku województwa opolskiego Bogusław Wierdak, który chce lobbować w uzyskaniu pieniędzy unijnych na remont tego traktu.

- Uważam, że w temacie alei Wojska Polskiego padło tyle deklaracji ze strony pana burmistrza, że przyszedł czas na ich zrealizowanie. Chcę pomóc w jego realizacji. Zgłosiłem dziś możliwości sięgnięcia po środki z nowej edycji środków unijnych.

- Przeszkodą w realizacji tej inwestycji były pieniądze, a konkretnie ich brak - przekonuje Piotr Bobak, sekretarz Nysy. - W zeszłym roku zadanie związane z kontynuacją tej inwestycji wprowadziliśmy do budżetu. Niestety, niestabilność cen spowodowała, że nie byliśmy w stanie dołożyć dodatkowych środków finansowych na realizacje konkretnego zakresu robót. W tegorocznym budżecie, ze względu na różne czynniki, nie realizujemy nowych inwestycji. Oczywiście w przypadku wygospodarowania wolnych środków, zadanie będzie kontynuowane. Jeśli nie uda się w tym roku, to na pewno w kolejnych latach.

Mieszkańcy alei Wojska Polskiego liczą na merytoryczne spotkanie z burmistrzem i skorzystanie z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację tego zadania.
mieszkańcy alei Wojska Polskiego
Bogusław Wierdak
Piotr Bobak

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 13:29 Kolorowo i różnorodnie na jarmarku wielkanocnym w Tułowicach Zajączki, pisanki, baranki czy bazie można było kupić dzisiaj (26.03) przy Tułowickim Ośrodku Kultury na jarmarku wielkanocnym. Impreza była połączona… » więcej 2023-03-26, godz. 13:15 Opole: Co z byłymi kortami? Miasto zapowiada konsultacje, a rada dzielnicy chce, żeby zapłaciło za sprzątanie Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ratusza co dalej z terenami po byłych kortach przy ul. Katowickiej w Opolu, za dawnym kinem Kraków. Adam Leszczyński, rzecznik… » więcej 2023-03-26, godz. 13:00 Collegium Nobilium Opoliense czeka na nowych liderów Do końca marca trwa rekrutacja do szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Została ona założona w 2012 roku w Opolu przez Stowarzyszenie Horyzonty, w… » więcej 2023-03-26, godz. 11:45 Rekordowy rok dla Banku Żywności w Opolu. Prawie 1400 ton żywności Blisko 1400 ton produktów spożywczych wydał Bank Żywności w Opolu osobom potrzebującym z całego województwa przez cały ubiegły rok. » więcej 2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej 2023-03-25, godz. 19:30 Hospicjum Betania organizuje I charytatywny kiermasz wielkanocny Stroiki, bazie i inne świąteczne ozdoby będzie można nabyć w niedzielę (26.03) podczas I charytatywnego kiermaszu wielkanocnego przed opolską Betanią… » więcej 2023-03-25, godz. 19:00 W Głubczycach można usiąść na jednej ławce z aniołem Na rynku w Głubczycach uroczyście odsłonięto dzisiaj (25.03) ławkę z aniołem. Ma to być miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom, gdzie każdy będzie… » więcej 2023-03-25, godz. 17:45 Pupile "na przełamanie" własnych fobii? Z wizytą na giełdzie terrarystycznej [ZDJĘCIA] Nie trzeba wychodzić z nimi na spacer, nie trzeba kupować zabawek, a jest okazja poznać ich mało znany świat. Hodowcy pająków, gekonów, żółwi, węży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »