Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-08, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA]

Ubytki w drogach [fot. Maciej Marciński]
Ubytki w drogach [fot. Maciej Marciński]
Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur jest więcej.
Miejski Zarząd Dróg zdaje sobie z tego sprawę, ale z remontami ruszy dopiero na wiosnę.

- Bardzo trudno jeździ się po Opolu, dziury są praktycznie na każdej ulicy - mówią kierowcy.

- Tych dziur przybywa, jak najbardziej. Ja mam SUV-a, więc ja wjadę i wyjadę wszędzie. - Są miejsca, gdzie trudno jest nie trafić na dziurę, także jeździ się slalomem. - Ja akurat nie jestem kierowcą, a pasażerem, ale nie da się jeździć. Często mąż u mechanika zostawia auto. - Zdecydowanie tych dziur jest dużo. Akurat u mnie to mniejszy problem, bo jeżdżę SUV-em, ale generalnie są takie miejsca, gdzie niższym samochodem lepiej nie podjeżdżać.

- W tej chwili z racji tego, jakie panują warunki atmosferyczne oraz z racji tego, że otaczarnie nie działają, to robimy tylko remonty na zasadzie awaryjnego zabezpieczania ubytków - wyjaśnia Teresa Sobel-Wiej, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- To się dzieje cały czas. Nie pracujemy tylko w te dni, kiedy są bardzo duże opady deszczu albo tak jak wczoraj jest niska temperatura. Natomiast codziennie, dwie lub trzy brygady pracują i na bieżąco uzupełniają ubytki masą na zimno. Do takich docelowych remontów będziemy mogli przystąpić dopiero na wiosnę, czyli w okolicach marca lub kwietnia.

Według zapewnień MZD nawierzchnia na ulicy Struga na wiosnę ma być wymieniona w całości.

Dodajmy, że kierowcy, którzy uszkodzą sobie samochód przez ubytki w jezdni, mogą wezwać na miejsce policję lub straż miejską, a następnie zgłosić to do zarządcy drogi.
Kierowcy
Teresa Sobel-Wiej

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej 2023-03-25, godz. 19:30 Hospicjum Betania organizuje I charytatywny kiermasz wielkanocny Stroiki, bazie i inne świąteczne ozdoby będzie można nabyć w niedzielę (26.03) podczas I charytatywnego kiermaszu wielkanocnego przed opolską Betanią… » więcej 2023-03-25, godz. 19:00 W Głubczycach można usiąść na jednej ławce z aniołem Na rynku w Głubczycach uroczyście odsłonięto dzisiaj (25.03) ławkę z aniołem. Ma to być miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom, gdzie każdy będzie… » więcej 2023-03-25, godz. 17:45 Pupile "na przełamanie" własnych fobii? Z wizytą na giełdzie terrarystycznej [ZDJĘCIA] Nie trzeba wychodzić z nimi na spacer, nie trzeba kupować zabawek, a jest okazja poznać ich mało znany świat. Hodowcy pająków, gekonów, żółwi, węży… » więcej 2023-03-25, godz. 16:30 Zmiana po 32 latach. Norbert Krajczy przechodzi na emeryturę 32 lata - tak długo Norbert Krajczy kierował nyskim ZOZ-em, jednym z największych szpitali w województwie opolskim. Teraz przechodzi na emeryturę, choć dalej… » więcej 2023-03-25, godz. 16:00 Czas na... czas letni. Będzie więcej światła i energii Na początku możemy być trochę rozbici, ale potem już... samo szczęście. W nocy śpimy krócej, ale za to będziemy dłużej cieszyć się dniem. O godzinie… » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Piast do wysprzątania. "Operacja czysta rzeka" w sercu Opola Po interwencji Radia Opole miasto uprzątnęło teren wokół kamionki Piast w Opolu, ale... w większości tylko w górnych partiach terenu. Zostały śmieci… » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Charytatywny kiermasz dla chorej Małgosi w Racławicach Śląskich W niedzielę (26.03) w Racławicach Śląskich odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny, z którego cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »