Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-01, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: chciał szybko zdobyć pieniądze, teraz grozi mu kilka lat w więzieniu

W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces Waldemara L. [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 54-letniego Waldemara L., który strasząc nożem miał żądać pieniędzy od przypadkowo spotkanego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku przy ulicy 1 maja w Opolu. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów i nie chciał składać wyjaśnień.
- Waldemar L. usiłował dokonać rozboju na Zbigniewie Sz.. Groził mężczyźnie natychmiastowym pozbawieniem życia, posługując się przy tym nożem kuchennym o długość ostrza 20 centymetrów - mówi prokurator Agnieszka Ziobrowska z Prokuratury Rejonowej w Opolu.

- Jak ustalono w toku postępowania przygotowawczego, pokrzywdzony został zaczepiony w wulgarny sposób przez oskarżonego na ulicy. Mężczyzna zażądał od niego wydania pieniędzy. Pokrzywdzony, starając się uspokoić napastnika, odparł mu, że tych pieniędzy nie ma i oddalił się w odwrotnym kierunku. Zawiadomił policję, która po krótkiej obserwacji terenu, rozpoznała sprawcę. Został on ujęty i zatrzymany z nożem, który posiadał w plecaku.

- Podszedłem do tego mężczyzny i zapytałem, czy nie ma złotówki, bo mi brakowało. On mi odpowiedział wulgarne słowo - przytoczyła wcześniejsze wyjaśnienia, złożone przez oskarżonego podczas przesłuchań, sędzia Magdalena Woźniak.

- To mnie sprowokowało. On wyskoczył do mnie z pięściami i pokazał mi palec, że mam uciekać. On się nieładnie zachował. Jeśli chodzi o nóż, to ja miałem go przy sobie i schowany on był w spodnie. Ten nóż noszę, bo chodzę na ryby. Potem odszedłem i po jakimś czasie zostałem zatrzymany na rondzie.

- Ten mężczyzna podszedł do mnie, ściągnął plecak i wyciągnął nóż, który skierował w moją stronę - tłumaczy pokrzywdzony Zbigniew Sz. - I powiedział, żebym mu dał pieniądze, bo jak nie, to mnie zabije. On to powiedział mniej więcej jakieś dwa, trzy metry przede mną, więc ja już słysząc te słowa, starałem się zachować dystans. Nie zwalniając kroku powiedziałem, że nie mam pieniędzy i daj mi spokój. Odszedłem i cały czas patrzyłem, czy on za mną nie idzie.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia, ale w warunkach recydywy kara może zostać dodatkowo zaostrzona.
prokurator Agnieszka Ziobrowska
sędzia Magdalena Woźniak
pokrzywdzony Zbigniew Sz.

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »