Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-17, 15:39 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces ws. pobicia obywateli Kazachstanu [ZDJĘCIA]

Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces ws. pobicia obywateli Kazachstanu [fot. Maciej Marciński]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces ws. pobicia obywateli Kazachstanu [fot. Maciej Marciński]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces ws. pobicia obywateli Kazachstanu [fot. Maciej Marciński]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces ws. pobicia obywateli Kazachstanu [fot. Maciej Marciński]
Wieczorna zaczepka przed sklepem spożywczym finał znalazła na wokandzie. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie obywateli Kazachstanu. Do zdarzenia doszło 23 czerwca ubiegłego roku.
- Oskarżam Marcina B. o to, że stosował przemoc wobec obywateli Kazachstanu poprzez dwukrotne uderzenie ich pięścią w twarz z uwagi na ich przynależność rasową oraz narodową. Po drugie, oskarżam o to, że 23 czerwca 2022 roku działając wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem K. dokonał pobicia poprzez wielokrotne uderzenie pięścią oraz zadawanie kopnięć po całym ciele na skutek czego, obywatel Kazachstanu doznał obrażeń ciała w postaci zasinień twarzy w okolicy oczodołów - mówił prokurator odczytujący akt oskarżenia.

Podczas składania wyjaśnień Marcin B. przyznał, że 23 czerwca działał pod wpływem adrenaliny. - Stałem przed sklepem i usłyszałem dwóch mężczyzn, którzy mówili coś w moją stronę w innym języku. Powiedziałem, żeby mówili po polsku, bo ich nie rozumiałem - wyjaśniał. - Jak się zbliżyli, to poczułem niepokój i wyszło jak wyszło. Uderzyłem jednego na pewno w twarz. Potem nie pamiętam czy tego drugiego lub tego samego mężczyznę uderzyłem drugi raz. Wyszła szarpanina, kopali. Też mnie uderzyli. Pamiętam, że ich goniliśmy potem, dobiegliśmy do akademików i doszło do kolejnej szarpaniny.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Krzysztofa K. prokuratura oskarżyła o to, że wspólnie i w porozumieniu z Marcinem B. dokonał pobicia obywateli Kazachstanu poprzez wielokrotne uderzenie pięścią i kopnięcia po całym ciele. Dodatkowo, po całym zdarzeniu Krzysztof K. miał zapłacić za zakupy kartą płatniczą należącą do jednego z poszkodowanych.

Krzysztof K. przyznał się do winy, a podczas rozprawy sądowej żałował tego, co zrobił. Za pierwszy czyn mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, za drugi - do 10.
prokurator
Marcin B.

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej 2023-02-08, godz. 12:10 Jest wyrok ws. matki 15-latki, która śmiertelnie potrąciła kobietę w Kopernikach Sąd Rejonowy w Nysie zdecydował, że matka, która pozwoliła 15-letniej córce prowadzić samochód jest winna śmierci mieszkanki Kopernik. Przypomnijmy, 24… » więcej 2023-02-08, godz. 12:00 Grozi mu do 5 lat więzienia. Pijany motocyklista w Zdzieszowicach Policyjny pościg za pijanym motocyklistą w Zdzieszowicach. Wczoraj wczesnym popołudniem (07.02) policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który nie zastosował… » więcej 2023-02-08, godz. 11:00 Namysłów: Tomasz Wiciak zrezygnował z mandatu radnego. Wciąż pozostaje wicestarostą Zmiany w namysłowskiej radzie powiatu. Do grona radnych dołączy wkrótce Bronisława Mela, która zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wiciaka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »