Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-26, 10:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Drożej niż w stolicy". Opolanie skarżą się do Radia Opole na wysokie ceny biletów MZK

Bilety MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Bilety MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Na wysokie ceny biletów MZK skarży się słuchaczka Radia Opole. Podaje przykład - przejazd w dwie strony do centrum dla osoby bez zniżek to już ponad 8 złotych (8,40).
- Godzina parkowania w najdroższej strefie parkowania, czyli strefie A kosztuje tyle samo, co jednorazowy bilet dla osoby, która tak jak ja nie ma prawa do zniżek. Jest to dla mnie zniechęcające - mówi słuchaczka Radia Opole.

Dla porównania w Warszawie 20-minutowy bilet - najtańszy - kosztuje 3,40 zł. Przejażdżka 20-minutowa w Opolu to czas na dojazd do większości dzielnic, nawet tych ościennych.

Dawid Ludwiński, miłośnik komunikacji miejskiej, który jest autorem petycji w sprawie m.in. przywrócenia dawnej siatki połączeń podjął się szerszych wyliczeń.

- Przeciętny opolanin może kupić sobie za swoją przeciętną wypłatę na pierwszą strefę miejską 53 bilety miesięczne. A przeciętny wrocławianin - 82 bilety miesięczne, a warszawiak - 83. W takich wielkich miastach, jak stolica kraju, gdzie mamy aż 4 sposoby przemieszczania się, bilety per capita wychodzą dużo taniej, niż w Opolu.

Przypomnijmy. Decyzja o podwyżce cen biletów MZK w Opolu zapadła w zeszłym roku. Nowe stawki obowiązują od początku roku. Rzecznik firmy Ewelina Laxy wskazuje krótko na powody takich a nie innych cen: - Nowy cennik biletów został ustalony na takim poziomie w związku z inflacją. Wpływ na to miała też sytuacja społeczno-gospodarcza, w tym wzrost cen paliwa czy też wzrost cen usług.

Do tematu wracamy w magazynie reporterów Radia Opole po godzinie 15.00.
słuchaczka Radia Opole
Dawid Ludwiński
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2023-05-30, godz. 22:00 Akcja informacyjna dla młodzieży głubczyckiego Rolniczaka, jak bezpiecznie spędzić wakacje W ramach szkolnej akcji ''Bądź bezpieczny na wakacjach'' uczniowie głubczyckiego Rolniczaka mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda profesjonalne udzielenie… » więcej 2023-05-30, godz. 21:00 Do Rozmierzy przyleciało blisko 100 bocianów. "Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy" Blisko 100 bocianów przyleciało do Rozmierzy w gminie Strzelce Opolskie. Nietypowe zjawisko zauważyli Antoni i Beata Noconiowie, którzy mieszkają z dala od… » więcej 2023-05-30, godz. 20:35 "Sprawdzamy, czy możemy zwalczyć złotą algę". Akcja na Kanale Gliwickim Na Kanale Gliwickim przeprowadzane są eksperymenty, które mają pomóc w walce ze złotymi algami. Do wody wpuszczono dwie substancje zalecane przez fachowców… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Oleska młodzież zachęcała seniorów do integracji i aktywnego spędzania czasu Trzy miesiące trwał w Oleśnie projekt 'Razem szyjemy i seniorów angażujemy'. Przez ten czas grupa z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz młodzież… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Najlepsza nauka jest przez zabawę. Przedszkolaki bawiły się na wojewódzkiej olimpiadzie [ZDJĘCIA, FILM] 125 dzieci uczyło się o zdrowiu i bezpieczeństwie podczas XI wojewódzkiej olimpiady przedszkolaków 'Torba Kangura' w Opolu. Wśród konkurencji przygotowanych… » więcej 2023-05-30, godz. 19:30 Ratownicy medyczni rywalizują w Sulisławiu. "To także doskonała forma nauki" To okazja do sprawdzenia umiejętności załóg karetek, a także szansa na wyeliminowanie błędów podczas niesienia pomocy. W Sulisławiu trwają II Opolskie… » więcej 2023-05-30, godz. 18:00 Zawada w planie na przyszły tydzień. GDDKiA o koszeniu poboczy [INTERWENCJA] Na przyszły tydzień mamy zaplanowane koszenia poboczy w Zawadzie - tak Agata Andruszewska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu odpowiada… » więcej 2023-05-30, godz. 17:30 Uchylone drzwi do mieszkania i dwa dni głośnej muzyki. Tak odkryli, że sąsiad nie żyje Trzej świadkowie zeznawali dzisiaj (30.05) przed Sądem Okręgowym w Opolu w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do tragicznego zdarzenia podczas libacji… » więcej 2023-05-30, godz. 17:00 Sejmik odrzucił petycję w sprawie dobrego imienia św. Jana Pawła II Radni sejmiku województwa opolskiego odrzucili petycję w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wcześniej o nieprzyjmowanie uchwały wnioskowała… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Ćwiczyli szybkie i skuteczne pomaganie. "Scenariusz zakładał, że doszło do katastrofy w ruchu" [ZDJĘCIA] Autobus na niestrzeżonym przejeździe wjeżdża pod szynobus. 24 pasażerów zostaje rannych i wymaga pomocy. Na miejsce wezwane są służby. Spokojnie, to tylko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »