Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-26, 20:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK

Bilety MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Bilety MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Sesja rady miasta Opola, 26 stycznia 2023 [fot. Maciej Marciński]
Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan do korzystania z komunikacji miejskiej.
Przypomnijmy, że od 1 stycznia pasażerowie za bilet jednorazowy normalny muszą zapłacić 4 złote 20 groszy. W grudniu było to jeszcze 3 złote 40 groszy.

- Jest drogo i wiedzieliśmy, że tak będzie. Informowaliśmy o tym władze Opola podczas sesji listopadowej, kiedy głosowane były podwyżki - mówi Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu radnych PO.

- Pan prezydent nie słucha argumentów mieszkańców oraz radnych. Uważa, że komunikacja miejska powinna się sama finansować, a to nie jest prawda. Ona jest finansowana z budżetu miasta i ma być jak najtańsza i jak najbardziej dostępna dla mieszkańców.

- Kupując bilet na komunikację miejską w Warszawie można pojechać metrem i wieloma liniami autobusowymi - dodaje Michał Nowak, przewodniczący klubu radnych PiS.

- A w Opolu pojedziecie państwo jedną linią tylko, a jak będzie trzeba dojechać gdzie indziej, to już konieczne będzie zakupienie kolejnego biletu. Oczywiście ta polityka MZK łupie kieszenie mieszkańców. Od początku byliśmy przeciwni podnoszenia cen biletów i w ogóle ze zmianą funkcjonowania MZK w mieście.

Odmiennego zdania na ten temat jest przewodniczący klubu Arkadiusza Wiśniewskiego - Piotr Mielec.

- Taka decyzja została przez nas podjęta na wniosek MZK i potem na wniosek prezydenta. Ceny na pewno nie zostaną obniżone. Natomiast w przyszłości możemy rozmawiać o wszelkich korektach dotyczących tras przejazdu autobusów, czy godzin kursowania, tu jest kwestia absolutnie otwarta.
Przemysław Pospieszyński
Michał Nowak
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2023-03-21, godz. 12:00 Napadli i okradli seniorkę. Teraz mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat [ZDJĘCIA, FILM] Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy napadli na 67-letnią mieszkankę gminy Lasowice Wielkie. » więcej 2023-03-21, godz. 11:40 Blokada założona niesłusznie? Mieszkaniec Opola vs straż miejska [INTERWENCJA] 'Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów' - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-21, godz. 10:40 Rok na budowę i otwarcie w czerwcu. Centrum dla niepełnosprawnych w Krapkowicach 6 miejsc całodobowych i 7 miejsc opieki dziennej będzie mieć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych w Krapkowicach. » więcej 2023-03-21, godz. 09:30 "Każda partia chciałaby zachować swoją tożsamość i indywidualność". Piotr Sitnik o szerokiej koalicji - Na razie mamy tylko listę wspólnych spraw, nasi przedstawiciele dyskutują z PSL-em o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności zrobić w przypadku przejęcia… » więcej 2023-03-21, godz. 08:00 Głuchołazy: trwają konkursy na dyrektorów trzech podstawówek Konkursy zdecydują, kto będzie zarządzał trzema publicznymi szkołami podstawowymi w gminie Głuchołazy. Decyzje mają zapaść do końca marca. Dotychczasowym… » więcej 2023-03-21, godz. 07:15 Dużo zachorowań na grypę. Nieleczona powoduje groźne powikłania Grypa nie odpuszcza. Widać to między innymi w przychodniach POZ oraz na szpitalnych oddziałach zakaźnych, gdzie od kilku tygodni przybywa pacjentów. Chorują… » więcej 2023-03-20, godz. 21:00 ''Łączymy teorię z praktyką''. Dni otwarte w głubczyckim ''Rolniczaku'' Blisko 400 uczniów będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Jedna z najlepszych placówek… » więcej 2023-03-20, godz. 20:30 Hejt, używki i wygórowane ambicje rodziców. Profilaktyka przez spektakl w Łubnianach Tylko trzy dni potrwają przygotowania do wystawienia spektaklu profilaktycznego 'Sekret'. Dzisiaj (20.03) przeprowadzono casting, podczas którego wyłoniono… » więcej 2023-03-20, godz. 19:55 Opole: powstała nowa koncepcja przebudowy ul. Ozimskiej Nie na środku jezdni, a po obu stronach ulicy. Tak ma wyglądać zazielenienie ulicy Ozimskiej w Opolu. Najpierw ratusz chciał zasadzić drzewa pośrodku drogi… » więcej 2023-03-20, godz. 19:35 Rozebrana linia kolejowa utrudnia rozbudowę kanalizacji w gminie Namysłów Namysłów ma ambitne plany dotyczące rozbudowy kanalizacji. W ciągu najbliższych lat gminna spółka chce doprowadzić sieć do wszystkich miejscowości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »