Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 10:35 Autor: Katarzyna Plewnia

Ryszard Wilczyński w Radiu Opole: Opozycja do wyborów powinna się zjednoczyć

Ryszard Wilczyński [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ryszard Wilczyński [fot. Agnieszka Lubczańska]
Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej, był gościem w "Porannej Rozmowie Radia Opole", gdzie odniósł się m.in. do swojej nieobecności podczas jednego z ważnych sejmowych głosowań, po którym lider PO Donald Tusk zapowiedział, że "Kto nie głosuje, ten nie kandyduje".
- Moja nieobecność jest usprawiedliwiona, byłem na zwolnieniu lekarskim związanym z opieką nad żoną, która przeszła bardzo poważny zabieg ortopedyczny - powiedział Wilczyński, w odpowiedzi na pytanie, czy nie obawia się o swoją kandydaturę w kolejnych wyborach, skoro lider formacji Donald Tusk stwierdził, że "Kto nie głosuje, ten nie kandyduje". Wilczyński dodał, że lokalnie listy nie są jeszcze układane. Przyznał też, że opozycja do wyborów powinna się zjednoczyć, bo wszyscy tego od nich oczekują.

- Jeśli doszłoby do "rozcząstkowania" startu opozycji, to te szanse na odsunięcie PiS od władzy zdecydowanie są mniejsze i każdy lider, który będzie ponosił odpowiedzialność za taki scenariusz, myślę, że zostanie później przez historię i też przez elektorat ukarany. A najbardziej zostaniemy my, Polacy ukarani, bo PiS mógłby rządzić jeszcze kolejne 4 lata, czego sobie po prostu nie wyobrażam - podkreślił.

- Jeśli ktoś się obawia, że może być wchłonięty przez większe ugrupowanie, to niewiele sobą reprezentuje - stwierdził gość Radia Opole. Dodał, że przy układaniu wspólnych list najwięcej i tak traci największy, bo musi zwykle odstąpić te pierwsze, tzw. biorące miejsca na wspólnych listach.

- Wtedy te tzw. biorące miejsca są wręcz zagwarantowane dla tych mniejszych ugrupowań. One mogą wtedy zrobić zdecydowanie więcej niż to, co wynika z aktualnych sondaży, bo one będą brane jako uśrednione, będą podstawą do tego, żeby oszacować czy ustalić te listy - dodał poseł Ryszard Wilczyński.
Ryszard Wilczyński, cz. 1
Ryszard Wilczyński, cz. 2

Wiadomości z regionu

2023-02-04, godz. 08:43 Mocno wiało w regionie. Prawie 40 interwencji opolskich strażaków Prawie 40 razy wyjeżdżali opolscy strażacy do interwencji związanych z silnym wiatrem w regionie. Były to najczęściej pochylone lub powalone na jezdnie… » więcej 2023-02-04, godz. 08:00 Marzą o remoncie. Opolski ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu potrzebuje wsparcia [ZDJĘCIA] Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu potrzebuje pieniędzy na remont nowego lokalu. Budynek, w którym… » więcej 2023-02-04, godz. 07:16 „To spełnienie naszych najskrytszych marzeń”. Do Jemielnicy przyjechał nowy samochód strażacki Prawie milion złotych kosztował samochód strażacki, który w piątek (3.02) zaparkował w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy. W hucznym przywitaniu… » więcej 2023-02-04, godz. 07:00 Noś odblaski – bądź widoczny na drodze! Starostwo Powiatowe w Nysie rozpoczęło akcję przekazywania opasek odblaskowych dla uczniów, którzy dojeżdżają do szkół autobusami PKS. » więcej 2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »