Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 17:45 Autor: Witold Wośtak

Działacze PiS "ostrzegają" przed oddaniem władzy PO. Porównują obecny kryzys z 2008 rokiem

Konferencja prasowa działaczy Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa działaczy Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Przed ponownym oddaniem Platformie Obywatelskiej władzy w Polsce "przestrzegają" działacze okręgu partyjnego numer 52 Prawa i Sprawiedliwości.
Na konferencji prasowej przed biurami poselskimi polityków PO w Opolu trzymali plansze, na których wymieniono działania obecnego rządu w czasie kryzysu. Mówi wojewoda Sławomir Kłosowski, pełnomocnik okręgu 52.

- W tej chwili Prawo i Sprawiedliwość posiada program prospołeczny dla mieszkańców naszego kraju, natomiast Platforma Obywatelska nie posiada tego programu i nic nie wskazuje na to, aby ten program miała. Wszystkie zapowiedzi czynione przez Platformę Obywatelską w kampanii wyborczej stały się na następny dzień nieważne.

Andrzej Strzałka, sekretarz wojewódzki PiS, przekonywał o błędnej polityce rządu PO-PSL w czasach kryzysu finansowego z 2008 roku. - Było bezrobocie na poziomie 20 procent, podniesiono wiek emerytalny, a do tego mafie VAT-owskie, podniesienie podatku na ubrania dziecięce z 8 na 23 procent. Premier Tusk mówił wówczas, że jeśli któryś z jego ministrów podniesie te stawki, wyleci automatycznie. I co się stało? Nic, bo na każdym kroku oszukiwali.

Tomasz Kostuś, opolski poseł PO, w odpowiedzi, nazywa tę konferencję prasową rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od kolejnych afer PiS, niekompetencji i dyletanctwa.

- A przede wszystkim próba odwrócenia uwagi od niezrealizowanego programu wyborczego i obecnych wydarzeń w gospodarce. Mam na myśli drożyznę, inflację, wysokość rat kredytów i wreszcie blokadę pieniędzy unijnych. Innymi słowy, standard życia Polaków bardzo obniżył się, PiS zdaje sobie sprawę, że przegra wybory i dzisiaj próbuje odwracać uwagę opinii publicznej.
Sławomir Kłosowski
Andrzej Strzałka
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »