Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 09:30 Autor: Katarzyna Doros

Schronisko dla zwierząt w Opolu szykuje się do zimy. Na nowy dom czekają psy i koty

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
60 psów i blisko 200 kotów czeka na nowych właścicieli w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Jak informuje Dorota Skupińska, kierownik placówki, to rekordowy rok, jeżeli chodzi o liczbę miauczących czworonogów. Ponad 50 z nich to odebrane z pseudohodowli koty syjamskie, drugie tyle stanowią kocięta.
- Zwierzęta są oddawane, ale ich właściciele nie mówią, czy to z powodów ekonomicznych - tłumaczy Dorota Skupińska, kierownik Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. - Są oddawane zwierzaki i wtedy typowym argumentem jest alergia po 15 latach, albo wyjazd za granicę do pracy, że nie ma się kto zaopiekować. Zwykle zgłasza się taki ktoś na dwa dni przed wyjazdem i pies prosto spod kołderki trafia do schroniska. U nas nie ma warunków domowych i jest gro psów, które trzeba by adoptować przed zimą, zanim jeszcze porządne mrozy nie nastały.

W miejskim schronisku trwają przygotowania do zimy. To czas, kiedy zwłaszcza można przynosić kołdry, ale bez pierza czy koce. - One służą jako wyściółka do legowisk, które psy mają, nie przyjmujemy materacy z łóżek, bo one się nam nie mieszczą w kojcach. I przyjmiemy zawsze każdą ilość karmy dobrej jakości, suchej lub mokrej - dodaje Dorota Skupińska.

Na stronie schroniska można znaleźć informacje jakiej karmy potrzebują konkretne czworonogi.
Dorota Skupińska cz.1
Dorota Skupińska cz.2
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu

Wiadomości z regionu

2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Kaczki, gęsi i łyski dłużej pod ochroną przed myśliwymi Radni wojewódzcy skrócili okres polowań na krzyżówki, cyraneczki, czernice, łyski i gęsi o dwa tygodnie na wybranych terenach obszaru Natura 2000. Na ostatniej… » więcej 2023-02-05, godz. 08:00 Nowe osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Opolu? Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka na wyniki naboru na granty z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Między innymi od tego zależy… » więcej 2023-02-05, godz. 07:30 Bez rejestracji i skierowania. 1500 dzieci przebadanych podczas "Krainy Zdrowia Dzieci" Blisko 1500 dzieci i młodzieży zostało przebadanych podczas drugiej edycji akcji 'Kraina Zdrowia Dzieci' w Toyota Park w Opolu. Młodzi pacjenci bez skierowania… » więcej 2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej 2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »