Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-10, 13:50 Autor: Witold Wośtak

Mikołajki w schronisku dla bezdomnych zwierząt

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Mikołajki w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mikołajki w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Mikołajki w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. To okazja, aby wyjść z psem na spacer albo dostarczyć dobrej jakości karmę dla ponad 60 psów i 200 kotów.
Co do spacerów, to wolontariusze wskazują czworonoga, bo oni znają charaktery psów. Już przed 11:00 część ludzi czekała na wejście do schroniska. - Liczymy, że uda się zebrać dużo karmy, bo mieliśmy już dwie podobne akcje i dzień otwarty przeszedł nasze oczekiwania - mówi pani Aneta, jedna z wolontariuszek.

- Później mieliśmy dzień książki, czyli można było dostać książkę w zamian za karmę. Również była fajna frekwencja i karma dobrej jakości, co teraz - w zimie - jest najważniejsze. Oczywiście jeśli ktoś przyniesie inną karmę, nie pogardzimy. Może jednak warto kupić kilogram dobrej karmy zamiast pięciu kilogramów gorszej jakości.

Jedna z kobiet dostarczyła do schroniska dwie kołdry, choć unika wizyt w tym miejscu.

- Skąd taki gest? Sama mam adoptowaną suczkę, którą kocham nad życie i staram się pomagać, jak tylko mogę. Nawet nie wiedziałam, że dzisiaj są mikołajki, ale ktoś chciał oddać kołdry, więc zabrałam. Jestem pierwszy raz, ponieważ boję się tu wchodzić - serce mi pęka. Wolę pomagać na odległość, bo nie daję rady tutaj, wiedząc, co przeżyła moja psinka.

Wolontariusze odpowiadają też na pytania odwiedzających, które dotyczą między innymi zasad adopcji czy domu tymczasowego dla zwierząt.
Aneta
Uczestniczka

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »