Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 09:30 Autor: Katarzyna Doros

Schronisko dla zwierząt w Opolu szykuje się do zimy. Na nowy dom czekają psy i koty

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu [fot. Adam Dubiński]
60 psów i blisko 200 kotów czeka na nowych właścicieli w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Jak informuje Dorota Skupińska, kierownik placówki, to rekordowy rok, jeżeli chodzi o liczbę miauczących czworonogów. Ponad 50 z nich to odebrane z pseudohodowli koty syjamskie, drugie tyle stanowią kocięta.
- Zwierzęta są oddawane, ale ich właściciele nie mówią, czy to z powodów ekonomicznych - tłumaczy Dorota Skupińska, kierownik Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. - Są oddawane zwierzaki i wtedy typowym argumentem jest alergia po 15 latach, albo wyjazd za granicę do pracy, że nie ma się kto zaopiekować. Zwykle zgłasza się taki ktoś na dwa dni przed wyjazdem i pies prosto spod kołderki trafia do schroniska. U nas nie ma warunków domowych i jest gro psów, które trzeba by adoptować przed zimą, zanim jeszcze porządne mrozy nie nastały.

W miejskim schronisku trwają przygotowania do zimy. To czas, kiedy zwłaszcza można przynosić kołdry, ale bez pierza czy koce. - One służą jako wyściółka do legowisk, które psy mają, nie przyjmujemy materacy z łóżek, bo one się nam nie mieszczą w kojcach. I przyjmiemy zawsze każdą ilość karmy dobrej jakości, suchej lub mokrej - dodaje Dorota Skupińska.

Na stronie schroniska można znaleźć informacje jakiej karmy potrzebują konkretne czworonogi.
Dorota Skupińska cz.1
Dorota Skupińska cz.2
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu

Wiadomości z regionu

2023-02-09, godz. 11:50 Rusza przebudowa ulicy Krapkowickiej w Opolu. Finał prac wiosną 2024 roku [ZDJĘCIA, FILM] Plac budowy przekazany, można ruszać z pracami. Po wielu miesiącach oczekiwań drogowcy wchodzą na ulicę Krapkowicką w Opolu. Roboty mają ruszyć na przełomie… » więcej 2023-02-09, godz. 11:00 Najemca kontra właściciel mieszkania. Kto w tym sporze ma większe prawa [INTERWENCJA] Spór o czynsz w wynajmowanym mieszkaniu w jednej z kamienic w podopolskim Prószkowie. Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka, która wynajmuje tam mieszkanie… » więcej 2023-02-09, godz. 10:00 Który wariant zadowoli wszystkich mieszkańców? Wójt Florian Ciecior o obwodnicy Lędzin - Obwodnica Lędzin jest bardzo potrzebna, mieszkańcy od kilkunastu lat czekają na tę inwestycję, ponieważ przez centrum miejscowości przebiega droga krajowa… » więcej 2023-02-09, godz. 08:55 W Zawadzkiem ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji Jesteś mieszkańcem gminy Zawadzkie? Właśnie ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030. » więcej 2023-02-09, godz. 07:45 Komornik zlicytuje brzeską Willę Löbecka. To szansa na znalezienie poważnego inwestora [ZDJĘCIA] Kolejny brzeski zabytek ma szansę odzyskać dawną świetność. Willa Löbecka, która od lat popada w ruinę, trafi wkrótce na komorniczą licytację. » więcej 2023-02-09, godz. 07:00 Prudnik: paradoksalnie niekorzystne trendy demograficzne sprzyjają rodzicom maluchów Spadek urodzeń i ubytek ludności powodują, że podczas nadchodzącego naboru nie zabraknie miejsc w prudnickich przedszkolach. Liczba dzieci kwalifikujących… » więcej 2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »