Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-07, 19:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Nowa formuła Legii Akademickiej kusi chętnych studentów

Promocja Legii Akademickiej w WSB w Opolu [fot. WSB Opole]
Promocja Legii Akademickiej w WSB w Opolu [fot. WSB Opole]
Promocja Legii Akademickiej w WSB w Opolu [fot. WSB Opole]
Promocja Legii Akademickiej w WSB w Opolu [fot. WSB Opole]
Coraz więcej studentów interesuje się służbą w wojsku i Legią Akademicką. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu może być kolejną uczelnią w regionie, która zdecyduje się przystąpić do programu szkoleniowego.
- Obserwujemy duże zainteresowanie w związku z uruchomieniem kierunku "administracja i bezpieczeństwo" na naszej uczelni - mówi dr Anna Wawrzczak-Gazda, menadżer kierunku w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. - Pomyśleliśmy w tym roku, ponieważ trochę zmieniły się zasady prowadzenia Legii, że możemy to również zorganizować u nas. Z samego założenia tego kierunku, część naszych studentów będzie później służyła w różnego rodzaju formacjach mundurowych, w tym również w wojsku, więc to też jest oferta dla nich.

- Jedną ze specjalizacji naszego kierunku są służby mundurowe. Myślę, że taka Legia Akademicka to jest fajne przygotowanie i zobaczenie, na czym to wszystko polega - mówi studentka Ewa. - To będą dla nas nowe doświadczenia - dodaje studentka Wiktoria.

Nowością w tym roku akademickim jest zmiana formuły programu Legia Akademicka. O szczegółach mówi mjr Tomasz Golec, oficer prasowy ośrodka zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. - Teraz uczelnia nie prowadzi szkolenia podstawowego w części teoretycznej, nie ma modułu podstawowego w części teoretycznej, jest po prostu szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Studenci, którzy chcieliby przystąpić do szkoły Legii Akademickiej, odbywają najpierw szkolenie 27-dniowie w ramach służby dobrowolnej, składają przysięgę wojskową, a w kolejnym roku mogą przystąpić do modułu podoficerskiego.

Turnusy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej dla studentów są przewidziane na lipiec, sierpień i wrzesień. Jeżeli minister obrony narodowej wyrazi zgodę, to Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu będzie mogła przystąpić do Legii Akademickiej już w nowym roku.
dr Anna Wawrzczak-Gazda, studentki
mjr Tomasz Golec

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »