Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-10, 15:40 Autor: Witold Wośtak

Ponad stu elewów złożyło przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej

Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
Przysięga wojskowa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Witold Wośtak]
21 kobiet i 94 mężczyzn złożyło uroczystą przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Ta grupa zakończyła 4-tygodniowe szkolenie podstawowe jako pierwszy etap dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
W tym czasie poznawali podstawy posługiwania się bronią, zasady musztry i regulaminy wojskowe. Marcin Ociepa, opolski wiceminister obrony narodowej, zwraca uwagę, że zdecydowana większość elewów wybiera później służbę w wojsku.

- To jest dowód, że mamy wśród naszego narodu ochotników - ludzi, którzy mają poczucie odpowiedzialności za ojczyznę, za swoich najbliższych i swoje otoczenie. Oni chcą to realizować przez dbanie o ich bezpieczeństwo. Służba w Wojsku Polskim jest najlepszą drogą ku temu.

Elewowie mówili o swojej motywacji do wzięcia udziału w dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

- Na pewno główną motywacją była chęć służenia dla ojczyzny i narodu, dobry wymiar godzin, a wiadomo, że są służby. Poza tym wojsko oferuje bardzo dobre pieniądze jak na aktualne czasy. - Od zawsze gdzieś w sercu miałam mundur. Podoba mi się dyscyplina tutaj panująca oraz wyznawane wartości. Oczywiście chcę służyć ojczyźnie.

Major Leszek Radzik z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, dodaje, że elewowie mogą zostać żołnierzami zawodowymi, Wojsk Obrony Terytorialnej albo przejść do rezerwy.

- Żołnierze, którzy dzisiaj złożyli przysięgę na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, byli w wieku od 18 do ponad 45 lat. Widzimy więc, że wiele osób w różnym wieku wiąże przyszłość z wojskiem w naszym kraju. Większość posiada wykształcenie średnie i wyższe.

Osoby zainteresowane taką formą służby powinny szukać informacji w Wojskowych Centrach Rekrutacji.
Marcin Ociepa
Elewowie
Leszek Radzik

Wiadomości z regionu

2023-03-20, godz. 21:00 ''Łączymy teorię z praktyką''. Dni otwarte w głubczyckim ''Rolniczaku'' Blisko 400 uczniów będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Jedna z najlepszych placówek… » więcej 2023-03-20, godz. 20:30 Hejt, używki i wygórowane ambicje rodziców. Profilaktyka przez spektakl w Łubnianach Tylko trzy dni potrwają przygotowania do wystawienia spektaklu profilaktycznego 'Sekret'. Dzisiaj (20.03) przeprowadzono casting, podczas którego wyłoniono… » więcej 2023-03-20, godz. 19:55 Opole: powstała nowa koncepcja przebudowy ul. Ozimskiej Nie na środku jezdni, a po obu stronach ulicy. Tak ma wyglądać zazielenienie ulicy Ozimskiej w Opolu. Najpierw ratusz chciał zasadzić drzewa pośrodku drogi… » więcej 2023-03-20, godz. 19:35 Rozebrana linia kolejowa utrudnia rozbudowę kanalizacji w gminie Namysłów Namysłów ma ambitne plany dotyczące rozbudowy kanalizacji. W ciągu najbliższych lat gminna spółka chce doprowadzić sieć do wszystkich miejscowości. » więcej 2023-03-20, godz. 18:40 Średniowieczne mury obronne w Głogówku do rewitalizacji. Zadanie za 5 mln złotych Władze Głogówka wyremontują fragment zabytkowych murów obronnych. Do przetargu na to zadanie stanęło siedem firm. Cztery oferty mieszczą się w budżecie… » więcej 2023-03-20, godz. 18:00 Zawadzkie: chciała zainwestować w kryptowaluty, straciła ponad 20 tys. złotych 43-letnia mieszkanka gminy Zawadzkie chciała zainwestować w kryptowaluty na popularnych stronach internetowych. Z kobietą skontaktował się rzekomy analityk… » więcej 2023-03-20, godz. 17:00 "Odra nadal jest zagrożona". Polska 2050 obawia się, że ponownie może dojść do śnięcia ryb Sytuacja na Odrze w naszym regionie jest bardzo niepokojąca - tak uważają przedstawiciele Polski 2050. Ich zdaniem, zasolenie rzeki jest nadal wysokie. Podkreślają… » więcej 2023-03-20, godz. 16:50 Zaatakował toporkiem ratownika. Sprawca tymczasowo aresztowany Bestialski atak na ratownika medycznego. W nocy z piątku (17.03) na sobotę na ulicy Niemodlińskiej w Opolu 30-latek zaatakował mężczyznę. Zadał mu toporkiem… » więcej 2023-03-20, godz. 16:30 47-latka spowodowała kolizję. Jechała na "podwójnym gazie" Dzięki właściwej postawie młodej kobiety, brzeskim policjantom udało się udaremnić dalszą jazdę na 'podwójnym gazie'. 20-latka zatrzymała starszą o… » więcej 2023-03-20, godz. 16:15 Komunikacja zastępcza między Opolem a Szydłowem. Ruszyła naprawa torowiska Utrudnienia na trasie kolejowej z Opola do Nysy. Od dzisiaj (20.03) obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza między stacją Opole Główne a Szydłowem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »