Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 20:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Weekend Cudów. Blisko 30 rodzin z Opolszczyzny nie ma jeszcze darczyńcy

Szlachetna Paczka 2021 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Szlachetna Paczka 2021 [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Szlachetna Paczka [fot. Katarzyna Doros]
Szlachetna Paczka [fot. Katarzyna Doros]
Pakowanie paczek [fot. Centrum Kultury]
Pakowanie paczek [fot. Centrum Kultury]
W bazie Szlachetnej Paczki jest jeszcze blisko 30 rodzin, które nie znalazły swojego darczyńcy. To przede wszystkim samotni rodzice, seniorzy czy osoby z niepełnosprawnościami. W całej Polsce na pomoc czeka jeszcze 1870 rodzin. Czasu na przygotowanie darów jest coraz mniej, bo do finału paczki, czyli Weekendu Cudów zostały już tylko trzy dni.
- Najwięcej potrzebujących mamy w rejonach: Namysłów, Murów, Opole Północ i Południe oraz Kluczbork - mówi Oliwier Zieliński, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie opolskim. - Instytucja, firma czy dana osoba prywatna może wybrać rodzinę, której może pomóc. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać nasze województwo. Pamiętajmy, że paczkę dla danej rodziny można stworzyć wspólnie, nie trzeba jej robić indywidualnie. Można się umówić w gronie sąsiadów, znajomych, współpracowników czy nawet jako szkoła, dzięki temu koszty zakupów nie będą dla nas tak obciążające. W ten sposób mamy szansę na to, by pomóc jak największej liczbie osób w Polsce.

- Darczyńcy skupiają się na spełnieniu trzech głównych potrzeb rodziny. Większość z nich dotyczy zakupu żywności, środków czystości i ciepłej odzieży na zimę - dodaje Oliwier Zieliński.

Darczyńcy mają czas na wybranie rodzin do 9 grudnia. Dary będą przekazywane potrzebującym już w najbliższą sobotę i niedzielę podczas tzw. Weekendu Cudów.
Oliwier Zieliński

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »