Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 17:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Świąteczna paczka dla seniora" od dzieci i seniorów z Opola

Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Świąteczne paczki dla seniorów [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu i opolscy seniorzy na chwilę zostali elfami świętego Mikołaja. Produkty spożywcze, chemiczne i drobna odzież trafiły do świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Opola.
- Współpracujemy już od 15 lat - mówi Krystyna Piaseczna, pedagog szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Opolu. - W okresie świątecznym dzieci z naszej szkoły i ich rodzice biorą udział w akcji "Świąteczna paczka dla seniora". Otwierają się wtedy serca. Wiadomo, że jest masa osób potrzebujących. Mamy skarpetki, czapki, rękawiczki, artykuły spożywcze, po chemię czy pampersy dla dorosłych.

- Przygotowujemy podarki dla seniorów. Pakujemy mydełka, herbaty, makarony i kaszę gryczaną - mówią uczniowie.

Najmłodsi zadbali o wspólne pakowanie darów, w przekazaniu ich pośredniczyli członkowie Rady Seniorów Opola. - Mam sąsiadkę, która nie wychodzi w ogóle z domu i co roku jej noszę paczki. Niesamowicie się zdziwiła. Popłakała się ze szczęścia - mówi Janina Łuniewska.

- Ważne jest, że rzeczywiście można pomóc, ale chyba nawet cenniejsze od wartości tej paczki jest to, że ktoś o tych osobach pamiętał - dodaje Jan Wantuła z Rady Seniorów Opola.

Jak przekonują organizatorzy to akcja, która jednocześnie uczy pomagania ludziom starszym.
Krystyna Piaseczna, dzieci
Janina Łuniewska, Jan Wantuła

Wiadomości z regionu

2023-02-05, godz. 17:44 Dziecko poparzyło się gorącym napojem. Akcja LPR w Głuchołazach Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w niedzielne przedpołudnie w Głuchołazach. Maszynę skierowano na miejsce, bo potrzebny były szybki… » więcej 2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Kaczki, gęsi i łyski dłużej pod ochroną przed myśliwymi Radni wojewódzcy skrócili okres polowań na krzyżówki, cyraneczki, czernice, łyski i gęsi o dwa tygodnie na wybranych terenach obszaru Natura 2000. Na ostatniej… » więcej 2023-02-05, godz. 08:00 Nowe osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Opolu? Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka na wyniki naboru na granty z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Między innymi od tego zależy… » więcej 2023-02-05, godz. 07:30 Bez rejestracji i skierowania. 1500 dzieci przebadanych podczas "Krainy Zdrowia Dzieci" Blisko 1500 dzieci i młodzieży zostało przebadanych podczas drugiej edycji akcji 'Kraina Zdrowia Dzieci' w Toyota Park w Opolu. Młodzi pacjenci bez skierowania… » więcej 2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »